اپراتور مجازی چیست ؟ | سیم کارت

اپراتور مجازی چیست ؟


اپراتور مجازی چیست ؟ سوالی که شاید برای شما هم پیش آمده باشد دراین مقاله توضیحی برای افرادی که تمایل دارند اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشند  ارائه می دهیم .

در واقع علت شکل گرفتن اپراتور های مجازی می تواند این موضوع باشد که در دنیای امروز سرمایه گذاری در برای اپراتور های قدیمی شاید زیاد مورد توجه سرمایه گذاران نباشد و نمی توان به راحتی توجه شرکت های رقیب را جلب کرد و به این دلیل سرمایه گذاران این کار را در میان راه رها می کنند .

28a96780dc38a65b1e4c1b6ce75d8cc054cb86e4.png

و برای حل این مشکل مفهمومی به عنوان اپراتور مجازی صورت گرفته است .  

در واقع "اپراتور مجازی" نوعی اپراتور سیار است و این اپراتور امکان ارسال داده و مکالمه ندارد اپراتور مجازی موبایل در واقع اجازه راه اندازی شبکه جدید موبایل و نصب تجهیزات شبکه تلفن همراه ندارد و باید با همکاری اپراتورهای اصلی استفاده کند . اپراتور مجازی می تواند مشتری ، سرویس پشتیبانی ، مرکز تماس ، بسته ها و تعرفه ها برند تجاری و هم چنین دفاتر فروش خاص خود را داشته باشد . این اپراتور ها می توانند بسته ها و طرح های تشویقی متفاوت و یا ارزان تری را ارائه دهند .

این اپراتور ها در زمینه سیم کارت می توانند که از اپراتور اصلی خرید نکنند و خودشان به طور مستقیم از شرکت های تولید کننده خرید کنند ونیازی نیست در این مورد از اپراتور اصلی پیروی کنند .

این اپراتور ها خودشان به تنهایی نمی توانند شبکه و زیر ساخت خودشان را داشته باشند  و در کشور ما اگر اپراتوری تصمیم بر این داشته باشد که مجاز به استفاده از اپراتور مجازی باشد باید با یکی از اپراتور های مجاز همراه اول ، ایرانسل ، رایتل قرارداد امضا کند و به توافق نهایی برسد .

این اپراتور ها مجازی می توانند فروش های فوق العاده ای نسبت به سایر اپراتور ها داشته باشند این اپراتور ها برای فروش بیشتر با شرکت ها قرار می بندند تا خدمات به سازمان های مختلف ارائه دهند برای مثال سیم کارت های باشگاه های ورزشی ، هنرمندان و ورزشکاران است .

تعرفه اپراتور های مجازی بر اساس قوانین رگولاتوری و با توافق اپراتور اصلی مشخص می شود این تعرفه ها در بعضی مواقع کمتر از اپراتور های اصلی ودر بعضی مواقغ بیشتر است .

در کشور اپراتور هایی هستن که مجوز برای اپراتور هایی مجازی را دارند و مشغول به فعالیت هستند که در میان آن ها شرکت های معرو فی به چشم میخورد . نام این شرکت های معروف آسیا تک ، شاتل ، آذر تل ، سامانتل ، و پارس آنلاین است.  
تاریخ ثبت: دوشنبه, 25 فروردین 1399