دفاع دولت چین از شرکت هواوی | سیم کارت

دفاع دولت چین از شرکت هواوی

ایالات متحده آمریکا که از چندی پیش شرکت چینی هواوی را در لیست سیاه قرار داد و تحریم های جدیدی علیه این شرکت بزرگ چینی انجام داده است که طبق آن تراشه های هواوی نیز دچار محدودیت شدند که این تحریم تا حد بسیار زیادی تاثیر بر روی این شرکت بزرگ چینی داشته است . و حالا در رابطه با این اعلام محدودیت از سمت ایالات متحده آمریکا ، دولت چین تصمیم گرفته است که از حقوق قانونی شرکت های خود استفاده کند و هنوز اعلام نکرده است که قرار است چه اقداماتی کند و سخنگوی وزارت خارجه دولت چین اعلام کرده است : که دولت چین با قاطعیت و جدیت از حقوق قانونی شرکت های خود دفاع خواهد کرد و به دولت آمریکا  و دولت ترامپ اعلام کرد هرچه زود تر سرکوب های غیر منطقی  شرکت های چینی مانند "هواوی" را متوقف کند . طبق تحریم های اعمال شده از سوی ایالت متحده آمریکا شرکت تایوانی که تراشه های شرکت هواوی را تولید می کرد نیز ،  پذیرش سفارش های شرکت هواوی را متوقف کرده است این شرکت بزرگ ترین تامین کننده های تراشه های شرکت هواوی بوده است که در حال حاضر این همکاری متوقف شده است .  
5c0ac239ceb2ec470b3b3c4d25f09aa955d21fac.jpgدولت چین که احتمال می رود در جواب این اقدام آمریکا شرکت های آمریکایی را تحریم کند و اقدام یا اقداماتی در جهت شرکت های آمریکایی بر دارد و این اقدامات می تواند اعمال محدودیت  یا آغاز تحقیقات علیه شرکت های مانند اپل و کوالکام باشد . در واقع یک ششم فروش محصولات اپل در بازار چین است و اگر دولت چین چنین اقدامی را انجام دهد باعث کاهش فروش این شرکت می شود و نکته قابل توجه این است  که بیشتر کارخانه های سازنده محصولات اپل در کشور چین قرار دارد و این موضوع تا حد زیادی تاثیر بر این مجموعه می گذارد . شرکت کوالکام نیز به صورت گسترده همکاری های زیادی با سازندگان گوشی های چینی دارد و دولت چین بازار مهمی برای شرکت های آمریکایی محسوب می شود . دولت چین هنوز تصمیم خود را در قبال تصمیم جدید ایالت متحده آمریکا اعلام نکرده است و هنوز مشخص نیست که چه نوع تصمیمی خواهد گرفت .
در واقع شرکت هواوی نیز در تنش های اختلافی بین دولت آمریکا و دولت چین گرفتار شده است و تحریم های علیه شرکت بزرگ هواوی نیز تا یک سال دیگر هم تمدید شد و طبق این قانون شرکت ها و مجموعه ها تا سال دیگر برای همکاری با شرکت هواوی باید از آمریکا مجوز بگیرند .


تاریخ ثبت: دوشنبه, 29 اردیبهشت 1399
برچسب ها : اپلهواوی