اینترنت پرسرعت تلفن همراه همگانی شد | سیم کارت

اینترنت پرسرعت تلفن همراه همگانی شد

از روز پنج شنبه با راه اند ازي اينترنت پرسرعت موبايل روي سيم کارت هاي همراه اول همه مشترکان تلفن همراه در کشور توانستند با اعمال تنظيماتي به اينترنت پرسرعت موبايل د سترسي د اشته باشند .

 

از روز پنج شنبه با راه اند ازي اينترنت پرسرعت موبايل روي سيم کارت هاي همراه اول همه مشترکان تلفن همراه در کشور توانستند با اعمال تنظيماتي به اينترنت پرسرعت موبايل د سترسي د اشته باشند .

روزنامه دنياي اقتصاد: از روز پنج شنبه با راه اند ازي اينترنت پرسرعت موبايل روي سيم کارت هاي همراه اول همه مشترکان تلفن همراه د ر کشور توانستند با اعمال تنظيماتي به اينترنت پرسرعت موبايل د سترسي د اشته باشند . د سترسي به نسل هاي جد يد تلفن همراه براي مشترکان ايرانسل از حد ود 2 هفته قبل فراهم شده و حالا مي توان گفت يک گذر انقلابي بزرگ از نسل قد يم به نسل جد يد موبايل د ر کشور رخ داده است.

از روز پنج شنبه گذشته مشترکان همراه اول علامت 3G، H يا +H را روي گوشي هاي خود مشاهده کرده اند. علامتي که جايگزين GPRS يا E (مخفف Edge) شده است. اين علامت ها نشان گذر از نسل قديم موبايل و فراهم شدن اتصال به اينترنت پرسرعت موبايل براي همه مشترکان موبايل در ايران است.با اين اتفاق حالا هر سه اپراتور موبايل در ايران قادر به ارائه خدمات اينترنت پرسرعت روي موبايل هستند.

اين رخداد به ظاهر کوچک اما تحولات بزرگي را هم در نوع کاربري اينترنت در ايران و هم در صنعت مخابرات کشور به جاي مي گذارد. درعين حال اما اين گذر از نسل هاي قديمي به دنياي جديد به راحتي اتفاق نيفتاده است و مسير پيش روي آن هم چندان صاف و هموار نيست.

مشترکان چگونه متصل شوند؟
مشترکاني که علامت هاي مربوط به نسل سوم و چهارم موبايل را روي گوشي هاي خود مشاهده مي کنند نيازي به تغيير تنظيمات ندارند و ساير مشترکاني که گوشي هاي آنها قابليت پشتيباني از نسل هاي جديدتر موبايل را دارد، مي توانند از طريق سايت هاي اپراتورها تنظيمات مربوط به اتصال دستگاه خود را دريافت کنند.

طي دو روز گذشته هر دو اپراتور ايرانسل و همراه اول که روي هم 95 درصد بازار مشترکان موبايل را در اختيار دارند نحوه تنظيم و دسترسي مشترکان به اينترنت پرسرعت را از طريق پيامک، سايت خود يا رسانه ها به اطلاع مشترکان رسانده اند. بخش عمده اين تنظيمات به سادگي ارسال يک عدد به يک شماره است. تعرفه استفاده از اين خدمات هم فعلا بسيار پايين و ارزان است. اين موضوع البته اختلال هاي روزهاي نخست راه اندازي يک سرويس جديد و ارتقا به نسل هاي بالاتر را توجيه مي کند.

همراه اول اعلام کرده مشترکاني که يکي از بسته هاي اينترنتي اين اپراتور را خريداري کرده باشند مي توانند با همان تعرفه تا پايان تابستان از اين سرويس استفاده کنند. ايرانسل نيز تعرفه اي مشابه اينترنت همراه نسل قبلي را براي مشترکانش در نظر گرفته است. به نظر مي رسد هر دو اپراتور تلاش مي کنند فعلا با قيمتي پايين مزه يک اينترنت پرسرعت را به مشترکانشان بچشانند. هر چند قيمت هاي فعلي براي حداقل سرعت يعني 128 کيلوبيت در نظر گرفته شده اما هر دو اپراتور اعلام کرده اند که قادر به ارائه خدمات تا سرعت يک مگابيت بر ثانيه هم هستند ضمن اينکه سازمان تنظيم مقررات هم اعلام کرده که اپراتورها حتي سرعت هاي بالاتر از اين را هم مي توانند به مشترکان ارائه کنند. عبور از انحصار نسل سوم مهم ترين قابليتي که نسل هاي جديد موبايل (3 و 4) در اختيار کاربران قرار مي دهد امکان دسترسي سريع تر به اينترنت و محتواهاي روي شبکه هاي محلي و بين المللي است.

 

---
منبع : http://tct.ir