ارائه خدمات نسل 3 و 4 از ابتدای شهریورماه به همه اپراتورها | سیم کارت

ارائه خدمات نسل 3 و 4 از ابتدای شهریورماه به همه اپراتورها

وزير ارتباطات از آمادگي براي اعطاي مجوز بدون تأخير نسل هاي بالاتر تلفن همراه، به اپراتورهاي موجود خبر داد

وزير ارتباطات از آمادگي براي اعطاي مجوز بدون تأخير نسل هاي بالاتر تلفن همراه، به اپراتورهاي موجود خبر داد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سيار ايران ، واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ، با اشاره به تصميم وزارت ارتباطات و کميسيون تنظيم مقررات مبني بر ارائه مجوز نسل هاي بالاتر به اپراتورهاي موجود در پايان مردادماه اظهار داشت: ما تصميم گرفتيم که بدون يک روز تأخير به اپراتورها اجازه داده شود که نسل هاي بالاتر را کليد بزنند.

واعظي با بيان اينکه اين مجوز شامل نسل هاي 3 و 4 مي شود گفت: ما ديگر نگفتيم اين بار نسل 3 مي دهيم و 6 ماه يا يکسال ديگر نسل 4؛ در شهريور ماه ما مي توانيم هم نسل 3 و هم نسل 4 (LTE) داشته باشيم.وي افزود: مذاکرات با دو اپراتوري که بايد به نسل بالاتر بروند با قوت ادامه دارد، حتي طبق گزارشي که به من داده شد گفته شد که مذاکرات خيلي خوب پيش رفته است.

واعظي در ادامه با اشاره به سرعت تغيير در فناوري تلفن همراه اظهار داشت: در برخي عرصه ها تغيير تکنولوژي هر سه، چهار حتي10 سال طول مي کشد؛ ولي در تکنولوژي تلفن همراه ممکن است اين تغيير کمتر از يکسال باشد؛ دليلش اين است که امروزه تلفن همراه فقط براي صوت نيست، بلکه يک دفتر کار است و هر نياز افراد را در هر بخشي که باشند مرتفع مي کند.

وي افزود: در برخي از کشورها با تلفن هوشمند يعني با نسل 3 و 4 بيش از 80 سرويس ارائه مي شود و ما بايد ياد بگيريم از اين امکانات حداکثر استفاده را ببريم. واعظي در پايان سخنان خود خواستار ايجاد نهضت توليد محتوي و اپليکيشن نويسي در کشور شد و گفت: بر اساس تصميمي که در کميسيون تنظيم مقررات گرفته ايم، حقوق مادي و معنوي براي کسانيکه اپليکيشن مي نويسند در نظر گرفته مي شود.

 

---
منبع : http://tct.ir