تامین محتوا کشور هم گام با رشد فناوری | سیم کارت

تامین محتوا کشور هم گام با رشد فناوری

اپراتور همراه اول اولین و بزرگ ترین اپراتور در کشور است که خدمات زیادی را برای مشترکین خود در نظر گرفته است و حالا با توجه به اغاز سال تحصیلی جدید و لزوم استفاده دانش اموزان و معلمان به استفاده از اینترنت بستر ترافیکی در کشور اهمیت بالایی پیدا کرده است . در مر اسمی که در صبح روز یکشنبه 7 مهر ماه برگزار شد مدیر عامل شرکت "همره اول" اعلام کرد : که تاخیر کمتر و سرعت بالاتر از ویژگی های نسل پنجم تلفن همراه و سیم کارت همراه اول است . مدیر عامل اپراتور همراه اول در ادامه افزود : در شرایطی که ترافیک مصرفی مردم طی یک سال اخیر 80 درصد رشد کرده است موضوع مصرف ترافیک مهم ترین مقوله است و پس از آن مقوله محتوا مهم است و ابن درصد رشد مربوط به سیم کارت های فعال است . وی از شبکه آموزش دانش آموزی « شاد » که با حمایت وزارت ارتباطات و همراه اول به بهره‌ برداری رسید ، به عنوان نمونه‌ ای از بستر های پر ترافیک کشور یاد کرد و گفت : با وجود این که فقط دو هفته از آغاز سال تحصیلی جدید گذشته است ، اما پهنای باند مصرفی در این سامانه به 215 گیگا بیت بر ثانیه رسیده که عدد بسیار بزرگ و قابل توجهی است . مدیر عامل همراه اول از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کرد ، با توجه به این که موضوع محتوا در اختیار اپراتور ها نیست و اپراتور ها نقشی در تولید محتوا ندارند ، پیگیر مشخص شدن متولی بحث در کشور باشد .
2b6a7bf497a41bd97276a66f4c717bd7debb1f01.jpgمدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان این که هشت ماه است این شرکت مرکز تحقیق و توسعه خود را راه ‌اندازی کرده‌ است ، بیان کرد: امیدواریم در این بخش نه تنها بحث تحقیقات و توسعه تکنولوژی ، بلکه تجاری‌ سازی را هم با استفاده از ظرفیت ‌های دانشگاهی داشته باشیم . وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آذری جهرمی ، نیز در این مراسم با اشاره به موضوع « ایران هوشمند » اظهار کرد : 12 سال در برابر تکنولوژی نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی که یک سبک زندگی است ، مقاومت شد ؛ در حالی که پیشرفت کشور در گرو تکنولوژی است . وزیر ارتباطات به اهمیت « نسل پنجم » پرداخت و ادامه داد : یکی از کاربرد های نسل پنجم سلامت هوشمند است که بسیار اهمیت دارد و اپراتور ها برنامه‌ ریزی کرده‌ اند تا در این بخش ورود کنند تا اقتصاد بخش ساخته شود .وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که ایران پنجمین کشور در منطقه است که درصدد راه ‌اندازی فناوری نسل 5 تلفن همراه است ، گفت : تأخیر اندک ما در ورود به این تکنولوژی ، از این بابت است که ابتدا مصوبات بالا دستی را بگیریم . وی با بیان این که امروز یک سکوی ارزشمند و خوب به اسم « شاد » با تلاش‌ های بسیار زیاد وزارت آموزش و پرورش و همراه اول شکل گرفته است ، اظهار کرد : تا روز گذشته 180 گیگا بیت از ظرفیت تخصیصی 700 گیگا بیتی به شبکه شاد ، استفاده و همین مسأله باعث افزایش ترافیک داخلی شده است . آذری جهرمی خاطر نشان کرد : ما هم در دولت برای حمایت از این سکو ، ترافیک استفاده از این شبکه را برای دانش‌‎آموزان و معلمان رایگان کردیم .
در این مراسم همراه اول به عنوان اپراتور پیشرو که از سال 1396 کاربست های نسل پنجم تلفن همراه در ایران را شروع کرده با امضای سه تفاهم نامه همکاری اقدامات خود برای ارائه خدمات مبتنی بر 5Gدر ایران را عملا آغاز کرد.
تفاهم‌ نامه نخست که به صورت چهار جانبه بین همراه اول ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی ریاست جمهوری و دبیر ستاد توسعه فناوری ‌های دیجیتال به امضا رسید ، در حوزه « 5G،IoT و هوش مصنوعی » با موضوع حمل ‌و نقل هوشمند ، سلامت هوشمند ، شهر هوشمند ، انرژی و صنعت و معدن بود .
تفاهم‌ نامه دوم نیز چهار جانبه و بین همراه اول ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه‌ های صنعتی شریف و تهران با هدف توسعه فناوری‌ ها ، محصولات و راه کارهای حوزه شبکه‌ های مخابراتی نسل‌ های پنجم و آینده بود . آخرین تفاهم‌ نامه به شکل چهار جانبه بین همراه اول ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی ریاست جمهوری با تأکید بر توسعه راه کارها و خدمات مبتنی بر شبکه 5G در مقوله‌ های سلامت و پزشکی هوشمند ، جراحی – پزشکی – مانیتورینگ از راه دور منعقد شد .


تاریخ ثبت: سه شنبه, 08 مهر 1399