بسته اینترنت هدیه دانشجویان | سیم کارت

بسته اینترنت هدیه دانشجویان

وزیر ارتباطات اعلام کرد که دانشجویان نیز می توانند بسته اینترنت رایگان دریافت کنند . با توجه به شروع سال تحصیلی جدید و برگزاری کلاس ها به صورت مجازی اپراتور ها برای دانش آموزان و معلمان بسته های اینترنت رایگان در نظر گرفته است . در ادامه اعلام کرد اینترنت رایگان برای همه دانشجویان کشور در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها ، از امروز فعال می شود و مشاهده لیست سامانه ها فعلی مشمول طرح و هم چنین ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها از طریق سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است .
d3f3f9c15ec3097641ad51d0a3dc7917390bdba0.jpgمحمدجواد آذری جهرمی اعلام کرده ، فهرستی که در حال حاضر موجود است همه مجموعه‌ های دانشگاه‌ های سراسر کشور اعم از دولتی و خصوصی حدود هزار و 100 دانشگاه را در بر می‌ گیرد که سامانه‌ های آموزشی توزیع شده‌ ای برای خودشان دارند و روال آن‌ ها مانند آموزش و پرورش ، متمرکز نیست ‌: بر همین اساس تصمیم گرفتیم استفاده از این سامانه‌ ها را برای دانشجویان در سراسر شبکه رایگان کنیم که برای آموزش مجازی هزینه‌ ای پرداخت نکنند . جهرمی با اشاره به سه ماهه بهار 99 که طی آن برخی دانشجویان گلایه داشتند که سامانه‌ های دانشگاه شان فعال نشده است و مجبور به پرداخت پول شده اند گفته که این بار خود وزارت ارتباطات فهرست این سامانه‌ ها را در سایت خود قرار می ‌دهد : « از مجموع هزار و 100 دانشگاه تا کنون 178 دانشگاه اطلاعات شان را برای وزارت علوم و ما فرستاده‌ اند که در سایت گذاشته شده است و بالغ بر 700 سامانه آموزشی است که رایگان شده است . آذری جهرمی هم چنین اعلام کرده که بسته ویژه‌ ای نیز برای دانشگاه‌ ها در نظر گرفته شده است : « ما بسته ویژه‌ ای هم برای دانشگاه‌ ها در نظر داریم که شامل اتصال آن‌ ها به فیبر نوری و تهیه زیر ساخت ‌های لازم است که صبح امروز در جلسه‌ ای این موضوع را پیگیری کردیم و شرکت مخابرات ایران تا هفته آینده جزئیات آن را اعلام خواهد کرد و تلاش خواهد شد ، نیازمندی ‌های دانشگاه‌ ها برای این سامانه ‌های آموزشی فراهم شود .با این چارچوب بسته حمایتی دولت در بحث آموزش مجازی برای دانشجویان و دانش آموزان کامل می ‌شود .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حوزه‌ های علمیه هم گفت : « طلاب تماس‌ های زیادی با وزارت ارتباطات داشته اند و ما مکاتبه ‌ای با آقای اعرافی داشتیم و درخواست کرده ایم که اطلاعات را به ما بدهند و همان تسهیلاتی که برای دانشگاه‌ ها در نظر گرفته شده است برای اساتید حوزه های  علمیه و طلاب نیز لحاظ خواهیم کرد . »


تاریخ ثبت: دوشنبه, 14 مهر 1399