ثبت نام مرحله دوم وام کرونا با سیم کارت به نام سرپرست خانوار | سیم کارت

ثبت نام مرحله دوم وام کرونا با سیم کارت به نام سرپرست خانوار

با توجه به تصمیمات جدید دولت در رابطه با محدودیت های کرونا که از هفته اول آذر 99 آغاز شده است ، دولت دوازدهم تصمیم گرفته است در جهت حمایت از خانوار ها مرحله دوم وام کرونا را مطرح کند . در واقع افراد می توانند با ثبت نام در این طرح نسبت به دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا با کارمزد 4 درصد ، اقدام کند . در واقع در این طرح باید دقت داشته باشند همانند طرح قبلی ، افراد باید از سیم کارت به نام سرپرست خانواده اقدام به ثبت نام کنند و کد ملی سرپرست خانوار را به سر شماره 6369 ارسال کنند . افرادی که سرپرست خانوار هستند ولی "سیم کارت" با نام خود ندارند حتما باید نسبت به خرید سیم کارت اقدام کنند و با سیم کارت به نام خود کد ملی را ارسال کنند . متقاضیان باید حتما کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سر شماره 6369 ارسال کنند و متقاضیان دقت داشته باشند که تنها یک بار پیامک را ارسال کنند .
58f0ded03c332c0aa0c167936a90d3e5bd2bd921.jpgتمامی افرادی که در مرحله اول ، وام کرونا یک میلیونی تومانی را دریافت کرده‌ اند و درآمد آن ها ثابت نیست ، می توانند متقاضی دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی باشند . افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت ، شرکت ‌های دولتی یا نهاد‌ های عمومی غیر دولتی ، بازنشستگان ، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق ‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌ شوند . متقاضیان توجه داشته باشند که پیامک سرپرست خانوار ها از روز سه شنبه 4 آذر ماه تا سه شنبه 11 آذر ماه به مدت یک هفته دریافت می شود و پس از پایان مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوار ها ، یک هفته از 12 آذر تا 19 آذر ، داده های اطلاعاتی پایش خواهد شد و در هفته سوم از 20 آذر ماه الی 27 آذر ماه به پیامک ‌های دریافتی مشمول با سر شماره v.refah پاسخ داده می‌ شود .شرایط باز پرداخت وام کرونا : 1.  باز پرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ 09/01/1399 ستاد ملی مدیریت کرونا ، با اقساط 30 ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود .
2. تضمین و تعهد یارانه ما به ‌التفاوت نرخ سود تسهیلات مورد پرداخت تا نرخ تسهیلات قرض ‌الحسنه توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ، مطابق دستورالعمل پرداخت وام قرض الحسنه به خانوار ‌ها مصوب کار گروه اقتصادی مقابله با کرونا ، موضوع ابلاغیه 3/2/99 و اصلاحیه‌ های مربوطه خواهد بود ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مسئول اجرای این بند و سازمان برنامه و بودجه کشور ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، بانک مرکزی ، بانک‌ های عامل و سازمان هدفمند سازی یارانه‌ ها دستگاه‌ های همکار اجرای مصوبه خواهند بود .


تاریخ ثبت: چهارشنبه, 05 آذر 1399