اتصال سامانه شاهکار به دولت همراه | سیم کارت

اتصال سامانه شاهکار به دولت همراه

سامانه شاهکار یکی از سامانه های دولت است که اهراز هویت کاربران از طریق آن انجام می شود . رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده است که کاربران ارتباطی می توانند از طریق سامانه شاهکار اهراز هویت انجام دهند . در واقع با ایجاد فضای مجازی در کشور و به منظور ایجاد امنیت در این فضا این سامانه برای احراز هویت کاربران مشخص شده است . در واقع اپراتور ها از طریق این سامانه می توانند پیش از ارائه خدمات به مشترکین سیم کارت های خود ، هویت مشترکین خود را بررسی کنند و بعد از تایید اطلاعات ، به مشترکین خود خدمات ارائه دهند .
20be7cb87a10824fea0728083604b320887bb6a3.jpegرئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، فلاح جوشقانی افزود : مشترکین می توانند از طریق سامانه شاهکار از تعداد "سیم کارت" های تلفن همراه به نام خود اطلاع پیدا کنند و مشترکان می‌ توانند با ارسال کد ملی خود به سر شماره 3000150 و یا مراجعه به سامانه استعلام تعداد خطوط به آدرس  mobilecount.cra.ir از تعداد سیم‌ کارت‌ های ثبت شده به نام خودشان در اپراتور های مختلف تلفن همراه مطلع شوند .
مشترکان قبل از این برای استعلام خطوط به نام خود در شبکه اپراتور ها می بایست حتما به اپراتور ها مراجعه کنند ولی حالا با پیوستن دولت همراه به سامانه شاهکار هر مشترکی می‌ تواند در نرم‌ افزار دولت همراه از شماره تمامی سرویس های ارتباطی به نام خود مطلع شود . فلاح جوشقانی در ادامه افزود : درصورت ثبت هرگونه سرویس ارتباطی در اپراتور های مخابراتی با شناسه هویتی مشترکان ، ثبت این سرویس در قالب پیامک با سر شماره cra.ir به تمامی خطوط تلفن همراه به نام مشترک اطلاع‌ رسانی می‌ شود و در صورتی که سرویس ارتباطی و فناوری اطلاعات شامل تلفن همراه ، ثابت و اینترنت پر سرعت ، بدون اطلاع مشترک به نام وی ثبت شود مشترک می‌ تواند ، با مراجعه به اپراتور مربوطه دلیل آن را متوجه شود و در صورت تخلف اپراتور و یا سوء استفاده از اطلاعات هویتی وی ، شکایت خود را در سامانه 195 به آدرس 195.cra.ir ثبت کند . مشترکان پیش از ثبت شکایت در این باره باید مطمئن شوند شماره تلفن همراهی که پیامک برای آن ارسال شده ، به نام خودشان است .


تاریخ ثبت: یکشنبه, 14 دی 1399