فناوری 5G در کیش توسط ایرانسل | سیم کارت

فناوری 5G در کیش توسط ایرانسل

اپراتور ایرانسل اپراتور دیجیتال ایران فناوری  5G را به کیش نیز رساند . اپراتور ایرانسل که به عنوان اولین ارائه دهنده فناوری 5G  در ایران شناخته شده است این فناوری را به کیش نیز رساند . اپراتور ایرانسل به عنوان بزرگ ترین اپراتور مشترکین زیادی دارد و در تلاش است تا مشترکین سیم کارت های خود از این اپراتور رضایت داشته باشند .
9242759306b0277a9c8069d5a2c149457040131e.jpgاپراتور ایرانسل اولین و بزرگ ترین اپراتور دیجیتال در ایران است و به گزارش روابط عمومی "ایرانسل" ، ایرانسل ششمین سایت  5G  خود را در جزیره کیش افتتاح کرد و این سایت در روز سه شنبه 19 اسفند ماه 1399 ساعت 10 صبح در مراسمی رسمی افتتاح کرد . در این مراسم دکتر ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری ‌اطلاعات ، دکتر جعفر آهنگران سرپرست منطقۀ آزاد کیش ، دکتر بیژن عباسی آرند مدیر عامل ایرانسل و جمعی از مدیران منطقه ای جزیره کیش در مجاورت ساحل مرجان افتتاح شد و از طریق تلویزیون اینترنتی لنز به نشانی lenz.ir/live، به صورت زنده پخش می‌ شود .
ششمین سایت 5G ایرانسل نیز سه‌ شنبه 19 اسفند ماه 1399 ، در جزیرۀ کیش افتتاح شد تا نگین خلیج فارس ، کیشوندان و مسافران این جزیره ، از تجربه اینترنت پر سرعت نسل پنج تلفن ‌همراه بهره‌ مند شوند . تمامی مراحل نصب ، راه‌ اندازی و بهینه سازی سایت 5G ایرانسل در جزیرۀ کیش ، با تلاش و همت جوانان متخصص ایرانی در ایرانسل انجام شده است و از روزشنبه 16 اسفند 1399 ، در حال سرویس‌ دهی است . خدمات این سایت ، از طریق دکل اشتراکی منطقه آزاد کیش ارائه شده است و مرکز تجاری کیش ( بازار بزرگ کیش ) تحت پوشش آن قرار دارد . ساحل مرجان ، اسکله بزرگ و مرکز همایش ‌های بین‌ المللی کیش ، از جمله مراکز مهم واقع در محدودۀ این سایت هستند . ایرانسل که مطالعۀ نسل پنج تلفن ‌همراه را از سال 1395 با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت‌ های معتبر بین‌ المللی آغاز کرده بود ، موفق شد در سال 1396 برای نخستین بار در ایران ، نمونه ‌ای از شبکۀ کامل 5G را آزمایش کند . ایرانسل اول مرداد 1399 ، نخستین سایت تجاری نسل پنج تلفن ‌همراه ایران را با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات ، در پژوهشگاه ICT راه‌ اندازی کرد . این سایت ، در حاشیۀ جلسۀ هیأت دولت ، توسط رئیس‌ جمهوری به صورت آنلاین افتتاح شد .


 


تاریخ ثبت: سه شنبه, 19 اسفند 1399