توسعه پژوهش 6G در کیش توسط ایرانسل | سیم کارت

توسعه پژوهش 6G در کیش توسط ایرانسل

اپراتور ایرانسل بعد از عنوان کسب عنوان اولین و بزرگ ترین اپراتور دیجیتال در ایران حالا عنوان اولین اپراتور ارائه دهنده فناوری  5G در ایران به خود اختصاص داده است . اپراتور ایرانسل اپراتور دیجیتال در ایران است که همواره در تلاش است که رضایت مشترکین سیم کارت های خود را جلب کند و این اپراتور بزرگ از سال 1395 مطالعه نسل پنج تلفن همراه را آغاز کرده است و در سال 96 برای نخستین بار در ایران موفق شد که این فناوری را آزمایش کند و تا به امروز شش سایت نسل پنج در ایران را راه اندازی کرده است .
ae7d910b1f6ed0eead78065ffb2c11140cb0eae7.jpgششمین سایت 5G ایرانسل نیز سه ‌شنبه 19 اسفند ماه 1399 ، در جزیرۀ کیش افتتاح شد تا نگین خلیج فارس ، کیشوندان و مسافران این جزیره ، از تجربه اینترنت پر سرعت نسل پنج تلفن‌ همراه بهره‌ مند شوند .در این مراسم مدیر عامل ایرانسل اعلام کرد که ما از مرداد امسال راه اندازی سایت های 5G  را آغاز کردیم و حالا این تکنولوژی به جزیره کیش رسیده است و این که متا تصمیم داریم که این تکنولوژی را بعد از تهران شیراز و کیش در بقیه شهر های ایران نیز توسعه دهیم و گام بعدی ما بومی سازی این فناوری بزرگ است . یکی از برنامه‌ های جدی ایرانسل این است که ان‌شاء‌الله با کمک شرکت‌ های دانش ‌بنیان ، استارتاپ‌ ها ، دانشگاه‌ ها و مراکز تحقیقاتی ، اقدامات جدی را برای بومی‌ سازی این تجهیزات انجام دهیم . البته بخشی را هم شروع کرده‌ ایم که ان‌شاءالله در آینده نزدیک به ثمر خواهد رسید و استفاده خواهد شد . ایشان در ادامه افزودند : تلاش خواهیم کرد که همکاری های گسترده تری را در حوزه ارتباطی شکا دهیم و سرویس های هوشمند را به کیش بیاوریم و کیش را به جزیره هوشمند تبدیل کنیم .
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم حضور داشت و اعلام کرد : از دکتر عباسی ‌آرند مدیر عامل ایرانسل دعوت می‌ کنم پایگاه تحقیقاتی نسل 6 را به جزیره کیش بیاورند . از طرف همکارانم قول مساعد می ‌دهم که همه امکانات برای هوشمند سازی کیش و تبدیل کیش به یک الگو در سرزمین‌ مان را در اختیارتان قرار دهیم .
در بخش بعدی این مراسم ، با عنوان این که پنج سایت قبلی "ایرانسل" ، در دوران یکه ‌تازی هشت ‌ماهه اولین اپراتور ارائه دهنده 5G در کشور ، افتتاح شد ، اکنون خوشحال هستیم که در زمان ارائه ششمین سایت ، از تنهایی خارج شدیم و همکارانی هم در این زمینه داریم ؛ از نمونه‌ ای از کاربرد های فناوری نسل پنج تلفن ‌همراه ، از جمله پخش آنلاین ویدیو با کیفیت 4K ، مقایسه سرعت دانلود فایل در نسل چهار با نسل پنج ، مشاهده ویدیو با عینک VR و انجام بازی آنلاین ، در حضور خبرنگاران و در یک محیط واقعی و کاربردی انجام شد و اهالی رسانه ، سرعت 5G را از نزدیک تجربه کردند . در پایان این مراسم نیز ، سایت تجاری نسل پنج ایرانسل در جزیره کیش ، رسماً افتتاح شد و مدیر عامل ایرانسل با حضور در جمع خبرنگاران ، به پرسش‌ های آنان پاسخ داد .

 


تاریخ ثبت: چهارشنبه, 20 اسفند 1399