تجهیز تمامی روستا های استان یزد به اینترنت پر سرعت همراه اول | سیم کارت

تجهیز تمامی روستا های استان یزد به اینترنت پر سرعت همراه اول

اپراتور همراه اول از آغاز کرونا تا به الان در تلاش است تا بتواند کلیه روستا های محروم کشور را مجهز به اینترنت پر سرعت "همراه اول" کند و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمد جواد آذری جهرمی از زحمات این اپراتور بزرگ تشکر  قدردانی کرد .
اپراتور همراه اول اولین و بزرگ ترین اپراتور در کشور است و این اپراتور بزرگ مشترکین زیادی را دارد و همواره در تلاش است تا بتواند بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در اختیار مشترکین سیم کارت های خود قرار دهد .
01e88340f4b884ae0f2c8d2cd94301deeb715216.jpgاپراتور همراه اول صبح روز دوشنبه 10 خرداد ماه 1400 از دو پروژه توسعه سایت خود را در دو روستای زرجوع و شادکام را رونمایی کرد و در این مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  نماینده ولی فقیه یزد و امام جمعه یزد نیز حضور داشتند . در واقع اپراتور در دوران شیوع کرونا برای این که هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند اقدام به مجهز کردن روستا ها به اینرتنت پر سرعت کرده است و وزیر ارتباطات نیز در ایران مراسم به این نکته اشاره کرد و اعلام کرد که این اقدام برای اپراتور سود آور نیست و دولت این هزینه ها را انجام می دهد تا دانش آموزانی که در روستا زندگی می کنند از این نعکت بی نصیب نمانند و تفاوتی بین َآن ها نباشد .وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این مراسم افزود : زحمت اصلی توسعه ارتباطات روستایی در استان یزد بر عهده همراه اول بوده است و اکنون پهنای باند مصرفی این استان در مجموع با 30 برابر افزایش به نسبت سال 1392 ، از 4 به 120 گیگا بیت بر ثانیه رسیده است ، در ادامه این مراسم امام جمعه یزد نیز این اقدام را ارزشمند خواند و از اپراتور همراه اول تقدیر و تشکر نمود . لازم به ذکر است که اپراتور همراه اول 37 روستای جدید دیگر استان یزد را به اینترنت پر سرعت همراه اول تجهیز کرده است و تمامی روستا های بالای 20 خانوار استان یزد تحت پوشش اینترنت نسل 3 و 4 قرار گرفتند که قابل تقدیر است .

شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان نخستین و بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه کشور با بهره برداری رسمی از 5Gروی شبکه واقعی ، توانست اسفند ماه 1399 برای نخستین بار در ایران ، به سرعت 3.633 گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کند که تا پیش از آن بی سابقه بود .


تاریخ ثبت: سه شنبه, 11 خرداد 1400