نخستین جراحی رباتیک از راه دور با همکاری همراه اول | سیم کارت

نخستین جراحی رباتیک از راه دور با همکاری همراه اول

نخستین جراحی رباتیک از راه دور صبح روز چهارشنبه دوم تیر ماه 1400 بر روی یک حیوان انجام شد . اپراتور همراه اول نیز در این  جراحی وظیفه ایجاد بستر امن شبکه پر سرعت را فراهم کرده است . اپراتور همراه اول اولین و بزرگ ترین اپراتور برتر در کشور است و این اپراتور بزرگ مشترکین زیادی دارد و همواره در تلاش است تا بتواند خدمات ویژه ای را به مشترکین سیم کارت های خود ارائه دهد .  
2b8a2cd52901cf3a2467e693536a09b8fc6bd522.jpgاین نخستین جراحی رباتیک از راه دور بود که در ایران انجام گرفت و بین بیمارستان های امام خمینی ( ره ) و سینا انجام پذیرفت . در این عمل جراحی که در بیمارستان امام خمینی ( ره ) بر روی یک سگ انجام پذیرفت ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، رئیس پژوهش کده فناوری و تجهیزات پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول نیز حضور داشتند .نخستین جراحی رباتیک از راه دور برای اولین بار در کشور بر بستر شبکه امن و پر سرعت همراه اول انجام پذیرفت که این رویداد بزرگ توانمندی پزشکی کشور را به نمایش خواهد گذاشت . در واقع این ربات در دنیا با عنوان ربات داوینچی شناخته خواهد شد و با آزمایش روی نمونه حیوانی می شود در آینده روی انسان ها نیز آزمایش کرد و این اقدام حرکت بزرگی در جراحی شناخته می شود و این باعث می شود که فاصله بین جراح و بیمار از بین برود . البته باید اشاره کنیم که این ربات جراح از سال 92 در دستور کار بوده که نمونه هایی از ربات سینا در بیمارستان امام خمینی  ( ره ) ، شریعتی و سینا وجود دارد و جراحی که روز چهارشنبه 2 تیر ماه 1400 در بیمارستان امام خمینی ( ره ) صورت گرفت بدون وجود خدمات همره اول غیر ممکن می شد ، اپراتور "همراه اول" بدون هیچ گونه چشم‌ داشت مالی ، تمامی هزینه‌ های توسعه ارتباطات و بستر فنی این کار ملی را تقبل کرد و ریالی از تقاضا نکرده است که این کار جای تقدیر و تشکر دارد .
در این مراسم گفته شد که آمریکا تنها کشوری است که این سیستم را به مرحله تجاری رسانده و در صورتی که این شیوه به مرحله تجاری برسد ،‌ ایران دومین کشور در زمینه ربات جراح خواهد بود .


تاریخ ثبت: شنبه, 05 تیر 1400