دلایل سوختن سیم کارت ها | سیم کارت

دلایل سوختن سیم کارت ها

سیم کارت ها امروزه از اصلی ترین نیاز های بشر شده است و موضوع سوختن سیم کارت ها مشکلی هست که شاید برای هر شخصی پیش بیاید . سوختن سیم کارت می تواند علت های متفاوی داشته باشد و البته باید اشاره کنیم که مسئولان مخابراتی اعلام کرده اند که امکان ندارد هیچ سیم کارتی بی دلیل بسوزد . در پی همین موضوع برای افرادی که به هر دلیل سیم کارت شان می سوزد و برای دریافت سیم کارت خود اقدام می کنند هنوز هچ جوابی داده نشده است و افراد با مراجعه به دفاتر امورد مشترکین و پرداخت هزینه ای می توانند سیم کارت خود را دریافت کنند .
b6274d07151ded848fa0751c2a17265ef0f7254b.jpgدر واقع همان طور که می دانید برای هیچ یک از سیم کارت ها نمی توان عمر مشخصی توصیف کرد و نمی توان گفت فلان "سیم کارت" چند سال عمر دارد ولی خوب عمر مفید آن ها را می توان پنج سال در نظر گرفت ولی خوب علت های متفاوتی باعث سوختن سیم کارت و یا از رده خارج شدن سیم کارت باشد که مقدار مکالمات ، تعداد ارسال پیامک و دریافت پیامک و خاموش روش کردن گوشی می تواند بر عمر سیم کارت ها اثر داشته باشد . علت هایی که باعث سوختن سیم کارت می شود و می توان به ان ها اشاره کرد و از دلایل سوختن سیم کارت دانست ، قرار دادن سیم کارت و گوشی در مجاورت آب و نفوذ اب به داخل آن است یکی دیگز از عوامل می تواند گوشی باشد که سیم کارت داخل آن قرار دارد که اگر کوشی از نظر الکترونیکی و یا باتری مشکل داشته باشد می تواند به سیم کارت آسیب وارد کند و باعث سوختن سیم کارت شود . موارد دیگری نیز هست که می توان در خصوص علت سوختن سیم کارت به ان ها اشاره کرد : استفاده زیاد از گوشی و بازی کردن با آن می تواند باعث ویروسی شدن گوشی و سیم کارت شود ، استفاده از بلوتوث و یا مادون قرمر از مواردی است که در جذب ویروس نقش دارد و هم چنین مکالمات و ارسال پیامک نیز می تواند در عمر مفید سیم کارت نقش داشته باشد .
و حالا از کجا بفهمیم که سیم کارت سوخته است ، معمولا سوختن سیم کارت دارای سه مشخصه است اول این که خط مورد نظر انتن نمی دهد ، دوم این که در حالی که گوشی شما روشن است اگر با شما تماس بگیرند پیغام خاموش بودن تلفن را به شما نمایش می دهد و سوم هم این‌ که بر روی گوشی پیغامی حاکی از وجود نداشتن سیم‌ کارت مشاهده می ‌شود که این پیغام در گوشی ‌های مختلف متفاوت است .


تاریخ ثبت: چهارشنبه, 23 تیر 1400