امضای تفاهم نامه سه جانبه هوشمند سازی مزارع | سیم کارت

امضای تفاهم نامه سه جانبه هوشمند سازی مزارع

اپراتور همراه اول یک تفاهم نامه جدید سه جانبه برای اجرای پروژه پایش مزارع هوشمند امضا کرده است که این تفاهم نامه روز شنبه 26 تیر ماه امضا شد .
این تفاهم نامه با حضور رئیس هیات مدیره شرکت مبین نت و مدیر عامل شرکت مبین نت و معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد . در اجرای پروژه هوشمند سازی مزارع اپراتور همراه اول و مبین نت با استفاده از ظرفیت های و توانمندی های مشترک حضور خواهد داشت . برای اجرای کامل و موفق پروژه های هوشمند سازی ، اپراتور های ارتباطی قطعا باید در کنار بازیگران آن صنعت باشند تا با راه اندازی یک اکو سیستم و ایجاد پروژه ای مشترک ، زمینه پیاده سازی هر چه موفق تر فراهم شود .
a2445466f3678b9ad1f5c575edcf69eea8a7f8cb.jpgرئیس هیات مدیره مبین نت هم چنین اشاره ای به کمپین داوطلبانه همراه طبیعت همراه اول داشت که نهایتا منجر به حذف قبوض مشترکان سیم کارت همراه اول دائمی شد و از محل صرفه جویی اقتصادی که در کنار مزیت هایی نظیر قطع کمتر درختان برای تبدیل به کاغذ به دنبال داشت ، عایدی را برای همراه اول به ارمغان آورد و بخشی از آن به حمایت از باغ گیاه شناسی ملی اختصاص یافت . به موجب این تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ، شرکت مبین نت به عنوان مجری و بازوی اجرایی "همراه اول" در امور سازمانی و مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء به عنوان مشاور و ناظر قرار است با اجرای این پروژه که از استان البرز شروع خواهد شد ، هوشمند سازی مراحل تولید محصولات کشاورزی در مراحل خاک ورزی ، کاشت ، داشت و برداشت محصولات زراعی پیاده سازی شود . هم چنین استفاده موثر و بهینه از منابع و نهاده های تولید ، بهبود بهره وری با استفاده از هوشمند سازی مصرف نهاده ها در سامانه تولید محصولات کشاورزی و کاهش هزینه های مصرف انرژی به واسطه مدیریت هوشمند آن ها بخش دیگری از اهداف این تفاهم نامه است . لازم به ذکر است ، در طول برگزاری این مراسم از پلتفرم « مبینفارم » که به واسطه مهندسان شرکت مبین نت طراحی و توسعه یافته است برای مدیریت بر امر هوشمند سازی مزارع رونمایی شد .

 


تاریخ ثبت: دوشنبه, 28 تیر 1400