نحوه بازگشت سیم کارت سلب امتیاز شده | سیم کارت

نحوه بازگشت سیم کارت سلب امتیاز شده

امروز در زندگی بشر گوشی های هوشمند کاربرد بالایی دارد و از نیاز های اصلی بشر محسوب می شوند و خرید سیم کارت برای استفاده از گوشی های هوشمند ضروری است . امروز تلفن های همراه نفوذ بالایی در زندگی بشر دارد و تقریبا زندگی بدون آن ها غیر ممکن می باشد و امروزه معمولا افراد بیش از دو سیم کارت دارند که به نام آن ها ثبت شده است البته شاید افراد از تمام سیم کارت های به نام خود استفاده نکنند که در همین راستا سازمات تنظیم مقررات اعلام کرده است که جهت جلوگیری از سو استفاده های احتمالی وضعیت سیم کارت به نام غیر فعال خود را مشخص کنید در غیر این صورت اپراتور ها اجازه دارند تا سیم کارت غیر فعال شما را سلب کنند .
837dc9af1d114e7964017d8cd43cd634c9bc9b0f.jpgطبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در صورتی که کاربر سیم کارت اعتباری داشته باشد و از آن استفاده نکند طی بازه زمانی سه ماهه ( 90 روزه ) فرصت دارد تا با ارسال پیامک ، برقراری تماس و یا استفاده از اینترنت از سلب امتیاز سیم کارت اعتباری خود جلوگیری کنند . اپراتور نیز موظف است در صورت روشن بودن "سیم کارت" در ابتدا پیامک سلب امتیاز را برای مشترک ارسال کند و در صورتی که مشترک پیگیری نکرد مالکیت سیم کارت مشترک سلب شود و به شخصی دیگر که آن را خریداری کند واگذار شود .
به گزارش پایگاه خبری سایت سیم کارت ، مشترکینی که سیم کارت همراه اول اعتباری دارند و سیم کارت ان ها سلب امتیاز شده است می توانند با مراجعه به دفاتر امور مشترکین و اطمینان از عدم واگذاری سیم کارت خود با پرداخت پنج هزار تومان سیم کارت خود را فعال کنند . مشترکین ایرانسل نیز می توانند با مراکز ایرانسل تماس بگیرند و در صورت عدم ورود سیم کارت به چرخه توزیع و واگذار نشدن آن ، بعد از احراز هویت ، بدون پرداخت هزینه ، سیم کارت خود را دوباره فعال سازند . شماره پشتیبانی "ایرانسل" 700 از خطوط ایرانسل و 09377000000 از سایر خطوط می باشد . اپراتور های فعال در کشور معمولا در بازگرداندن سیم کارت مشترک قبلی سیم کارت را در اولویت قرار می دهند و زمانی که سیم کارت در چرخه فروش قرار بگیرد دیگر ممکن نیست که سیم کارت به مشترک قبلی برگشت داده شود و مشترک باید در اسرع وقت نسبت با بازگشت سیم کارت خود اقدام کند .  


تاریخ ثبت: چهارشنبه, 20 مرداد 1400