علت مسدود شدن سیم کارت همراه اول | سیم کارت

علت مسدود شدن سیم کارت همراه اول

سیم کارت ها امروزه از نیاز های اولیه بشر است و اگر یک روز سیم کارت افراد با مشکل مواجه بشه و با به هر دلیلی قطع و یا مسدود شود ارتباطات اولیه هر فرد با اختلال مواجه می شود . اپراتور همراه اول اولین اپراتور در ایران است و این اپراتور بزرگ مششترکین زیادی دارد و شاید برای هر یک از مشترکین این اپراتور پیش بیاید که سیم کارت همراه اول آن مسدود شود . مسدود شدن سیم کارت همراه اول می تواند دلایل متعددی داشته باشد که عدم پرداخت بدهی سیم کارت می تواند یکی از آن علت ها باشد ، اگر مشترک سیم کارت همره اول دائمی قبض خود را به موقع پرداخت نکند امکان قطع شدن سیم کارت وجود دارد و مشترک تا پرداخت قبض امکان دسترسی به شبکه همراه اول را نخواهد داشت . اپراتور همراه اول برای دسترسی اسان مشترکین سیم کارت های خود به خدمات این اپراتور بزرگ ، اپلیکین همراه من را ارائه داده است و افراد برای مشخص شدن مسدود شدن سیم کارت "همراه اول" خود می توانند از طریق این اپلیکیشن اقدام کنند .
61d1e99cf5cf3ed69b5750280352d46d653356c4.jpgدر اپلیکیشن همراه من سیم کارت‌ های به نام مشترک نمایش داده می‌ شود و اگر سیم کارتی مسدود شده باشد در بخش خدمات ، بخش مدیریت سیم کارت به مشترک سیم کارت مسدود شده را نمایش می‌ دهد و مشترک می تواند از طریق این اپلیکیشن برای رفع مسدودی سیم کارت خود اقدام کند . برای مثال اگر "سیم کارت همراه اول دائمی" به علت بدهی مسدود شود مشترک می تواند از طریق اپلیکین همراه من بدهی خود را پرداخت کند و رفع مسدودی کند . یکی از روش های پرداخت بدهی از طریق شماره‌ گیری 9990 نیز می باشد و بعد از شماره‌ گیری شماره منوی مرتبط با پرداخت بدهی برای خوانده می‌ شود و می‌ توانید از این طریق مسدودی سیم کارت خود را رفع کنید .
یکی دیگر از روش ها مشخص شدن مسدود بودن سیم کارت این است که باید با شماره "سیم کارت" مورد نظر تماس بگیرید اگر پیام شماره مورد نظر مسدود می باشد را شنیدید یعنی سیم کارت مسدود است و برای مطمئن شدن می توانید با پشتیبانی همراه اول تماس بگیرید ، برای تماس با پشتیبانی همراه اول کافی است از یک خط همراه اول شماره 9990 را شماره‌ گیری کنید و پس از ارتباط با اپراتور می‌ توانید در رابطه با این که آیا شماره مورد نظر شما مسدود شده است سوال نمایید .


تاریخ ثبت: دوشنبه, 25 مرداد 1400