تلاش اپل برای مجهز کردن مدل 2019 ایفون XP به دوربین دوگانه و کاهش هزینه های نهایی | سیم کارت

تلاش اپل برای مجهز کردن مدل 2019 ایفون XP به دوربین دوگانه و کاهش هزینه های نهایی

وقتی سخن از کمپانی بزرگ اپل به میان می آید انتظارها بر اینست که این کمپانی نوآوری خاصی را ارائه دهد.

 گزارشات به دست آمده حکایت از تلاش اپل برای مجهز کردن مدل 2019 ایفون XR به دوربین دوگانه و کاهش هزینه های نهایی می دهد. و بدین‌ترتیب، برای اولین‌بار امکان ارائه‌ی فناوری تصویربرداری پیشرفته‌ی کوپرتینویی‌ها در محصول رده‌پایین این شرکت نیز فراهم خواهد شد. طبق اطلاعات حاصله از مک اوتاکارا و تامین کننده گان چینی وی ،مبنی بر اینکه ایفونX و ایفونXS هر دو به یک لنز واید و یک لنز تله‌فوتو مجهز شده‌اند، "ایفون" XR جدید نیز به احتمالا خیلی زیاد از دو لنز مشابه این دو مدل بهره خواهد برد. گفتنی است مدل کنونی ایفون XR به یک لنز تکی واید مجهز شده است.

با توجه به گزارشهای اخیر به این نکته اشاره شده که مدل جدید  ایفون های پرچم دار "اپل" نیز به نمایشگرهای اولد 5.8 اینچی و 6.5 اینچی و سیستم دوربین سه‌گانه مجهز خواهند شد. و همچنین، گفته شده لنز سوم احتمالا لنزی سوپرواید است. همچنین مک اوتاکارا اعلام کرده دو لنز از سه لنز یادشده احتمالا به‌شکل قبلی خود استفاده خواهند شد تا بدین‌ترتیب، هزینه‌های نهایی تولید کاهش یابد.

به دلیل امکان ارائه‌ی بزرگ‌نمایی اپتیکال دوبرابری به‌جای بزرگ‌نمایی دیجیتال و همچنین امکان ارائه‌ی حالت پرتره در اپلیکیشن دوربین سیستم‌عامل موبایلی ios، اپل از لنزهای تله فوتو دومنظوره استفاده می کرد که این دو ویژگی باعث می شد لنز مذکور به عنوان لنز اصلی در نظر گرفته می شود در حالی که لنز واید داده‌های عمق را ثبت می‌کند تا از آن‌ها برای مجزاکردن سوژه از پس‌زمینه‌ و شبیه‌سازی جلوه بوکه بهره برد؛ درست مانند آنچه در دوربین‌های دی‌اس‌ال‌آر دیده‌ایم.

ایفون XR از الگوریتم های تخصصی برای رسیدن به یک اثر پرتره مشابه استفاده می کند اما دقت تصاویر ثبت‌شده با این دستگاه الزما با تصاویر ثبت‌شده با گوشی‌های هوشمند دیگری چون ایفون XS برابر نیست.

3295e4681fb2d41592fd7dc5c18224bcb4a6c098.jpg

گزارش ها حاکی از آن است که علاوه بر تغییرات در طراحی احتمالا در مدل های جدید ایفون ، استفاده از دکمه بیصدا شبیه به آیپد و همچنین شیشه‌ی سه‌بعدی برای پوشش دوربین بزرگ‌تر این گوشی‌های هوشمند را شاهد باشیم. انتظار می‌رود دوربین دوگانه‌ی مدل بعدی ایفون XR نیز از پوشش شیشه‌ی سه‌بعدی بهره ببرد. علاوه‌براین، احتمال استفاده از نمایشگر 6.1 اینچی از نوع LCD در ایفون XR جدید وجود دارد.

همچنین، این احتمال هم وجود دارد گوشی‌های جدید اپل به‌همراه کابل یواس‌بی سی به لایتنینگ و شارژر 18 واتی یو‌اس‌بی سی به بازار عرضه شوند و ظاهرا درگاه لایتنینگ همچنان به‌عنوان درگاه اصلی در این محصولات استفاده خواهد شد.


تاریخ ثبت: یکشنبه, 22 اردیبهشت 1398