احتمال همکاری مجددا هواوی با هم پیمانان سابق خود | سیم کارت

احتمال همکاری مجددا هواوی با هم پیمانان سابق خود

39bd323b0b98722b07f625b51d82013495f0b33a.jpg


هواوی یکی ازبزرگترین تولیدکننده و توسعه‌دهنده تجهیزات مخابراتی و همچنین دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود.این کمپانی بزرگ چینی مدتی است که به دلیل نقض حریم خصوصی مشترکین تلفن همراه این کمپانی محاکمه شده و از طرف بسیاری از کشورها مانند امریکا مورد تحریم قرار گرفته و رابطه اش با هم پیمانانش به شدت کاهش یافته و از طرف آنها تحت فشار سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است تا آنجا که از طرف کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن ، آلمان و  نیوزلند مورد هجوم واقع شده و این کشورها به دلیل اتهامات جاسوسی استفاده از محصولات هواوی را برای کشور خود ممنوع اعلام کرده اند.

از اینرو با توجه به گسترش اینترنت 5G و تمایل شدید کشورها به استفاده از این قابلیت ضرر و زیان جبران ناپذیری می تواند برای هواوی و  کشورهای ذکر شده حاصل بیاید.زیرا این کشورها نمی توانند امنیت کاربران خود را به طور کامل به این کمپانی بسپارند و با این کار این طرح در کشورهای ذکر شده به تعویق می افتد و یا در صورت وارد شدن اپراتور دیگر نیز این طرح شامل هزینه های هنگفتی خواهد شد پس این کشورها برای عقب نماندن و کم کردن هزینه های خود به این غول تکنولوژی نیاز اساسی دارند .

و همچنین کمپانی هواوی که در صورت به کار آمدن اینترنت 5G و همکاری نکردن کشورهای هم پیمانش بازار جهانی خود را از دست داده که بی شک با دور ماندن از این روند خسارت های گزاف و جبران ناپذیری را متمل خواهد شد.

در همین راستا هواوی دست به کار شد و تصمیم گرفت تا با آمریکا وارد مذاکره شود.در طی اخبار به دست آمده هواوی تصمیم دارد در این مذاکره به طرف مقابل خود این اطمینان را بدهد که به هیچ عنوان از ابزارهای جاسوسی استفاده نمی کند و به حفظ حریم خصوصی کاربران خود متعهد می شود.

رئیس شرکت چینی هواوی خاطرنشان کردنذد که در این مذاکره به طرف های مذاکره خود از جمله دولت بریتانیا تعهد می دهیم که هواوی هیچ ابزار جاسوسی یا نفوذ جاسوسی را نخواهد داشت و آنها می توانند با خیالی آسوده به ادامه همکاری با هواوی بیاندیشند.

دولت بریتانیا نیز با اهمیت دادن به حریم خصوصی کاربران و مشترکان شبکه های مخابراتی و ارتباطی خود هم اکنون در حال بررسی شرایط خود جهت همکاری با هواوی بوده و قصد دارد برای توسعه اینترنت نسل پنجم با این کمپانی همکاری داشته باشد.


تاریخ ثبت: یکشنبه, 29 اردیبهشت 1398