ارائه نسخه 5G گوشی سامسونگ گلکسی S10 | سیم کارت

ارائه نسخه 5G گوشی سامسونگ گلکسی S10

5d79fbddba87d288dfa5b2ca058552f26eef571d.jpg


با اخباری که اینروزها درباره  5G می شنویم و توافق هایی که بواسطه  قابلیت  اینترنت 5G و نیاز کمپانی های  به یکدیگر به گوش می رسد.همه منتظر این هستند که کدام کمپانی قبل از دیگران می تواند این قابلیت را روانه بازار کند.در طی همین گفتگوها سامسونگ دو روز پیش گوشی گلکسی اس 10 خود را با قابلیت اینترنت 5G به فروش رساند.و توجه مخاطبین و کاربران را به خود جلب کرد.بنابر تصمیم های گرفته شده ابتدا این قابلیت توسط یکی از اپراتورهای آمریکا تست شده و نتیجه حاصل ازآن همه را به طرز عجیبی شگفت زده کرد.

این گوشی روی شبکه 5G با سرعت دانلود بیش از یک گیگابایت  توانست تعجب همگان را برانگیزد . درواقع اولین بار از قابلیت 5G برای دانلود بازی PUBG بهره بردند. یکی از کارکنان اپراتور ورایزن آمریکا تصمیم گرفت این بازی را که فایل نصب آن 1.86 گیگابایت حجم داردبا در نظر گرفتن سرعت دانلود تست نماید.نتیجه ی حاصله بسیار هیجان انگیز بود زیرا با قابلیت 5G این بازی تنها در 26 ثانیه بهمراه کل فایلهای نصب آن از فروشگاه پلی استور دانلود شد. در صورتی که با اینترنت 4G  این رقم به 93 ثانیه افزایش می یافت.

با توجه به تکنولوژی قوی 5G هنوز نمی توان با یک تست در یک محدوده ی کوچک بتوان بالغ بودن این روش را تایید کرد و هنوز راه های زیادی مانده تا این قابلیت بتواند خود را بهتر از این نشان دهد ولی می توان براحتی با این تست  به  سرعت فوق العاده 5G پی برد.در واقع فعلا زمان زیادی باقی مانده تا پوشش شبکه 5G  بتواند به گستردگی پوشش  4G LTEبرسد.

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد اینست که فرکانس 5Gدر داخل ساختمان ضعیف می باشد.یعنی هر چه فرکانس بالاتر رود پوشش امواج در داخل ساختمان ها ضعیف تر می شود واز اینرو طی بررسی های متعددی که در این باره صورت گرفته ،همه ی  نتیجه های حاصل یکی بوده و همگی صدق این گفته را تائید می کنند.

در پایان یادآور می شویم که 5G فعلا بدلیل عدم پوشش LTE نمی تواند از عملیات آپلود استفاده کند و فقط می تواند  در این شبکه دانلود داشته باشد.

قطعا این قابلیت هنور در ابتدای راه است و بی شک رفته رفته کاملتر و جامعتر خواهد شد و بزودی تمام کمپانی های بزرگ در گوشی های خود از این قابلیت استفاده خواهند کرد.


تاریخ ثبت: یکشنبه, 29 اردیبهشت 1398