حضور هواوی در قاره آفریقا | سیم کارت

حضور هواوی در قاره آفریقا

اخبار بدست آمده از کمپانی بزرگ "هواوی" بیانگر اینست که این شرکت چینی چند روز پیش طی مذاکره ای با اتحادیه آفریقا در زمینه‌ی حوزه‌هایی مانند ارتباطات "5G"  شامل پردازش ابری، هوش مصنوعی و شبکه‌های پرسرعت به توافق رسیده است. همانطور که می دانیم هواوی دومین برند چینی در زمینه‌ی ساخت گوشی های هوشمند می باشد وهمچنین در زمینه ی زیرساخت‌های شبکه 5G فعالیت چشمگیری دارد.

با توجه به گستردگی قاره آفریقا می توان به آینده ی هواوی بیشتر از پیش امیدوار بود.چون این قاره شامل 55 کشور عضو می باشد.در واقع طی اتهامی که آمریکا به بزرگترین کمپانی گوشی هوشمند چینی وارد کرده مبنی بر اینکه تجهیزات هواوی می‌تواند به عنوان اسب تورآ برای دولت چین عمل کند و هواوی از همان ابتدای اتهامات در حال دفاع از خود و رد تمام تهمت ها بوده است که با این اوصاف باز از سمت آمریکا در لیست سیاه ایالات متحده قرار گرفت که بسیاری از کمپانی های بزرگ رابطه ی کاری خود را با این کمپانی چینی بهم زده اند و باعث شده اند تا شرایط کار برای هواوی در بازار تنگ رقابتی بسیار مشکل و دشوار شود.همکاری اتحادیه آفریقا با هواوی در این شرایط می تواند به تمام اتهامات وارده پایان دهد و این همکاری می تواند نشانه‌ای مبنی بر اعتماد بین اتحادیه آفریقا و هواوی‌ است.

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد اینست که در سال 2018 روزنامه فرانسوی گزارشی درباره چین منتشر کرد مبنی بر اینکه چین از سال 2012 در حال جاسوسی از دفتر مرکزی اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا بوده است که این خبر از سمت اتحادیه آفریقا رد شد.زیرا چین یکی از کمپانی های مهم و اساسی و یک شریک تجاری خوب در زمینه های مختلف زیرساختی و صنعتی و... می باشد و بی شک هر دو طرف تمایل بیشتری به ادامه ی همکاری دارند که برای هر دو طرف سودآور می باشد.

برچسب ها : هواوی5G