نقش اپراتورهای تلفن همراه در توسعه اقتصادی و گردشگری | سیم کارت

نقش اپراتورهای تلفن همراه در توسعه اقتصادی و گردشگری

خرید سیم کارت ایرانسل

با پیشرفت تکنولوژی و ارائه خدمات متنوع توسط اپراتورهای مختلف امر گردشگری به شکلی راحت و آسان مبدل گشته است. در واقع این امکان برای افراد فراهم می باشد که  قبل از سفر از طریق اینترنت و امکانات موجود و مدرن از محل های مختلف که قصد سفر به آن را دارند اطلاعات کسب کرده و با خیالی آسوده سفر نمایند.این امکان برای بسیاری از کارهای اقتصادی نیز میسر می باشد.

ایرانسل یکی دیگر از اپراتورهای کوشا در عصر ارتباطات و در این امر مهم می باشد که با ارائه اینترنت 3G و 4G توانسته است دراین عرصه حرفی برای گفتن داشته باشد.از اینرو اپراتورهای مختلفی شروع به فعالیت در عرصه های  اقتصادی و گردشگری نموده اند.فروش خط مختلف اپراتورهای مختلف ایرانی دارای پیشرفت چشمگیری می باشد.خرید سیم کارت های مختلف از جمله خرید خط 0912 و همچنین خرید سیم کارت ایرانسل رواج بیشتری داشته است.

در این میان نباید تاثبرات مهم و کاربردی اپراتورها را نادیده بگیریم.طبق بررسی انجام شده مشخص شده است که اپراتورها  نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و گردشگری دارند و این مهم تنها با گسترش خدمات نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه و گسترش سطح شبکه ای اپراتورها امکان پذیر خواهد بود. در صورت عدم وجود پوشش یکپارچه ارتباطات و نسل‌های نوین ارتباطی، مردم کمتر از جاذبه‌های دیدنی کشور در شبکه‌های اجتماعی مطلع خواهند شد و این امر موجب کاهش بار ترافیکی خواهد شد.

"همراه اول" با ضریب نفوذ 62.5 درصدی در جامعه تا پایان خرداد ماه سال گذشته، پوشش جاده‌های اصلی و فرعی خود را به 32078 و 34591 کیلومتر رسانید که با احتساب خطوط ریلی مجموعا 75595 کیلومتر می‌شد و 96.5 درصد جمعیت کل کشور را پوشش می‌داد.

"ایرانسل"هم با ضریب نفوذ 40.1 درصدی در همین بازه زمانی توانست مجموعا 35936 کیلومتر از جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی کشور را تحت پوشش قرار دهد؛ در نهایت هم «رایتل» با ضریب نفوذ 2.08 درصدی میزان پوشش خطوط اصلی، فرعی و ریلی‌اش را تا پایان خرداد ماه گذشته به 21406 کیلومتر رسانید.

نگاه توسعه‌ای اپراتورهای ارتباطی باعث شکل‌گیری پوشش متوازن ارتباطات در کشور و نهایتا ایجاد بار ترافیکی متوازن در ایام نوروز برای اقصی‌نقاط گردشگری کشور شد.در دنیای دیجیتال، هر یک از ابزارها و تجهیزات با استفاده از اینترفیس خاصی با دیگری ارتباط برقرار می‌کند.