مسدود شدن تعداد کثیری سیم کارت در طی اجرای طرح رگولاتوری | سیم کارت

مسدود شدن تعداد کثیری سیم کارت در طی اجرای طرح رگولاتوری

مسدود شدن تعداد کثیری سیم کارت در طی اجرای طرح رگولاتوری


طبق اخبار متعددی که قبلا درباره رگولاتوری منتشر شد اخیرا باخبر شدیم که تعداد بسیار زیادی از "سیم کارت" های متخلف مسدود شدند.

همانگونه که قبلا نیز بیان کردیم در طی اعتراض های متعدد کاربران اپراتورهای مختلف از اپراتور همراه اول گرفته تا اپراتورهای جدید و نوپا ، مبنی بر اینجاد مزاحمت از طریق ارسال پیامهای تبلیغاتی ، مسئولان مربوطه دست به کار شده و جهت برخورد با افراد خاطی و حتی نمایندگی سیم کارت های مختلف دست به کار شدند.

در همین راستا اخیرا مطلع شدیم که حدود 138 هزار و 985 خط مسدود شدند.در بین این شماره های مسدود شده سیم کارت 0912 و دیگر شماره ها  و همچنین سیم کارت همراه اول رند نیز به وفور قابل مشاهده می باشد.

راه‌های مختلفی برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

 استفاده از سامانه #800* که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد، ایجاد شد

راه اندازی سامانه 195 از طریق سازمان تنظیم مقررات که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شدند، راه‌اندازی کرد.بنابراین در پی ارسال  پیامک تبلیغاتی از طریق شماره های شخصی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه 195 را برای مقابله با  این شماره ها و همچنین پیامک‌های تبلیغاتی راه‌اندازی نماید. کاربران بایددر نظر داشته باشند که در صورت مواجهه با پیامک‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با شماره شخصی می‌کنند، می‌توانند شماره مورد نظر را به سامانه 195 ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیم‌کارت‌های مزاحم  در سریعترین زمان انجام شود.تاریخ ثبت: جمعه, 12 مهر 1398