تمدید معافیت هواوی برای 6 ماه آینده | سیم کارت

تمدید معافیت هواوی برای 6 ماه آینده

تمدید معافیت هواوی برای 6 ماه آینده

و اینبار خبری جدید و هیجان انگیز از چالش کمپانی چینی با ایالات متحده آمریکا. در واقع طبق اخبار منتشر شده ، آمریکا قصد دارد تا 6 ماه دیگر نیز معافیت تحریم "تمدید" را تمدید نماید. 

همانگونه که در جریان هستید تنش های مختلف بین این دو کشور تا جایی بود که هواوی برای تامین قطعات خود با مشکلات اساسی روبرو شد. تا اینکه آمریکا مدتی بعد تصمیم گرفت تا هواوی را برای مدت کوتاه از تحریم خارج کند. برطبق این تفاهم نامه ، دیگر شرکت های آمریکایی نیز می توانستند با هواوی همکاری داشته باشند. زیرا در هنگام تحریم تمام کمپانی های آمریکایی و بیشتر کمپانی های جهانی از همکاری با هواوی منع بودند.


در همین راستا مطلع شدیم که وزارت بازرگانی آمریکا مدتی قبل برای بار دوم  و به مدت 90 روز ،معافیت هواوی را تمدید  نموده است. تمدید قبلی هواوی که به مدت 6 ماه بود دوشنبه این هفته به اتمام می رسید . در حقیقت این خبر می تواند برای هواوی بسیار مسرت بخش باشد.


 اگر این گزارشات صحت داشته باشد، هواوی  تا ماه مه 2020 قادر خواهد بود به پشتیبانی نرم‌افزاری از گوشی‌های خود ادامه  دهد. با تمام این اوصاف، این شرکت همچنان نمی‌تواند برای گوشی‌هایی مانند سری میت  30 و گوشی تاشو میت ایکس از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کند.


این خبر همچنین می تواند به ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت در مناطق روستایی بسیار خوشحال کننده باشد زیرا آنها می توانند در طی این مدت معافیت قطعات و نرم افزارهای مورد نیاز خود را از این کمپانی خریداری نمایند.


در انتها شایان ذکر است که امکان فروش تراشه‌های آمریکایی به هواوی در این معافین گنجانده نشده است. از اینرو شرکت های بزرگی همچون میکرون و کوالکام برای ادامه همکاری خود با هواوی باید مجوز جداگانه ای را دریافت نمایند.این در حالیست که این شرکت ها به دولت آمریکا این نوید را داده اند که تراشه ها و قطعات موجود هیچ تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب نمی شود.به همین دلیل امیدوار هستند تا بتوانند مجوزهای مربوطه درباره ادامه همکاری با هواوی را از سمت دولت آمریکا دریافت نمایند.تاریخ ثبت: شنبه, 25 آبان 1398
برچسب ها : هواویکوالکام