همکاری گسترده ایرانسل با تولید کنندگان داخلی | سیم کارت

همکاری گسترده ایرانسل با تولید کنندگان داخلی

همکاری گسترده ایرانسل با تولید کنندگان داخلی


همانطور که می دانید ایرانسل یکی از اپراتورهای مطرح ایرانی است که با ارائه سیم کارت ایرانسل توانسته است جایگاه مناسبی برای خود رقم بزند.این اپراتور موفق شده است با ارائه خدمات متنوع و همچنین مناسبترین قیمت سیم کارت ، کاربران زیادی را به سمت خود سوق دهد.این اپراتور با حضور در جشنواره  ملی ارتباطات و فناوری  اطلاعات (فاوا) که در تیرماه 98 و با اهداف مختلفی  از جمله شناسایی و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر  فعالان بخش خصوصی و  همچنین ایجاد شور و اشتیاق علمی برگزار شد ،موفق شد به عنوان تنها اپراتور  تلفن همراه برگزیده این جشنواره در زمینه  حمایت از  کسب و کار  ایرانی،برگزیده شده و  عنوان «اپراتور برتر محور  کسب‌وکار» را به خود  اختصاص دهد.


همچنین این اپراتور در نمایشگاه  «فرصت‌های  ساخت داخل و  رونق تولید»، که در تیر ماه 98 برگزار شد ،جهت بهبود فعالیت  های خود  فهرستی از نیازمندی‌های خود برای تأمین خدمات و تجهیزات مورد   نیاز را به تولیدکنندگان داخلی عرضه نمود.


با تمام این بیانات و طبق گزارشات رسیده از  روابط عمومی ایرانسل ، این اپراتور صبح روز سه شنبه تاریخ 5 آذر 98 نشستی مشترک بین وزیر صنعت ، معدن ،تجارت و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مدیرعامل ایرانسل و نیز تولیدکنندگان و فعالان صنعت مخابرات ایران در ساختمان مرکزی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)  جهت همکاری گسترده ایرانسل با تولید کنندگان داخلی برگزار گردید.


در طی این نشست به مسائل گوناگونی اشاره شد و در همین جلسه وزیر صنعت ،معدن و تجارت از اپراتورهای "ایرانسل" و "همراه اول" خواست تا بستری را برای همکاری با تولیدکنندگان ایرانی فراهم آورند. ایشان از این دو اپراتور به دلیل برگزاری نمایشگاه دائمی حمایت از تولید داخلی کمال قدردانی را به عمل آوردند.همچنین  ایشان به جهت تقویت و رونق تولید داخل و ایجاد بستری مناسب برای گسترش فعالیت های شرکت های مختلف ایرانی در حوزه افزایش صادرت و بین المللی از مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قدردانی نمودند.


براساس همین نشست مطلع شدیم که اپراتور ایرانسل قصد دارد با شرکتهای مختلفی در زمینه تولید مودم 4G، باتری ساکن مخابراتی، آنتن مخابراتی، ریپیتر  رادیویی، آنتن FD تک باندی، دکل مخابراتی، میکرو داکت نوری و سیمکارت  همکاری نماید. این شرکتها عبارتند از شرکت‌های «اتصال صنعت میانه»، «صبا باتری»، «صنایع مخابرات ایران»، «فراز  ارتباط»، «گرد الکتریک»، «نور بهینه گستر»، «نیان الکترونیک» و «صنایع  قطعات الکترونیک ایران» می باشند.


 مدیرعامل ایرانسل  در طی سخنانی و با تبریک هفته بسیج اذعان داشتند که  اپراتور ایرانسل بعنوان یکی از بازیگران بزرگ صنعت  مخابرات ایران ، تمرکز خود را جهت بومی سازی و همچنین توسعه تولید داخلی به متمرکز کرده است و بر همین اساس و در طی سال‌‎های اخیر، شاهد این هستیم که بخش عمده قطعات مورد نیاز در صنعت مخابرات ایران به مرحله بومی سازی رسیده است.

این اپراتور با ابراز خرسندی از همکاری اپراتور بین‌المللی MTN در پروژه ایرانسل و  حضور این اپراتور در کشورهای مختلف، بیان کرد که در تلاش هستند تا بتوانند با فراهم آوردن بستری مناسب و کارآمد تولیدکنندگان ایرانی قادر باشند از طریق MTN ،محصولات و خدمات خود را در کشورهای دیگر نیز  عرضه نمایند.


لازم به ذکر است که با توجه به اهمیت لزوم حمایت از کالای ایرانی و سفارشات مقام معظم رهبری در همین راستا و نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید و نیز با سیاست های وزارت صمت و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری ، چندی پیش نمایشگاهی با عنوان،نمایشگاه دائمی حمایت از تولیدات داخلی  در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار گردید.که در این نمایشگاه به حوزه‌های فعالیتی مختلفی  پرداخته شد و اقلام مختلفی مانند  آنتن اکتابند، روتر، ریپیتر، مودم، ODU، تجهیزات مورد نیاز شبکه فیبر و...  در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفت.تجهیزات معرفی شده در این نمایشگاه شامل  مراکز سوئیچ و دیتا  سنتر، تجهیزات شبکه، انتقال، پسیو، فیبر و متعلقات آن، خدمات طراحی،  نرم‌افزارها، ساخت ‌سایت‌های مخابراتی و ... می باشند.
تاریخ ثبت: سه شنبه, 05 آذر 1398 ---
منبع : www.irancel.ir