رونمایی گوگل از پلتفرم جدید خود | سیم کارت

رونمایی گوگل از پلتفرم جدید خود

رونمایی گوگل از پلتفرم جدید خود

همانطور که در جریان هستید گوگل کمپانی بزرگ آمریکایی از مدتها پیش فوکوس خاصی بر روی پلتفرم واقعیت افزوده خود داشته است. این کمپانی اوایل سال گذشته از پلتفرم جدید خود با عنوان پلتفرم واقعیت افزوده ARCore خود رونمائی نمود.از آن تاریخ تاکنون این کمپانی درحال توسعه و بهبود این پلتفرم می باشد.

این پلتفرم در چند روزگذشته ویژگی جدید این پلتفرم را معرفی نمود که قادر خواهد بود واقعیت افزوده را با جذابیت بیشتر و دقت بهتر برای کاربران به ارمغان بیاورد.

لازم به ذکر است که توسعه دهندگان به واسطه این ویژگی  قادر خواهند بود بزودی برای اپلیکیشن ها خود از «انسداد» استفاده نمایند. در واقع بدین وسیله شرایطی فراهم خواهد شد تا اشیاء مجازی بتوانند پشت اشیاء واقعی قرار بگیرند.

در اینجا مثال ساده ای از کاربرد این پلتفرم بیان خواهیم نمود.

تصور کنید یک گربه مجازی بر روی فرش اتاق  قراردارد.در اینصورت با تغییر زاویه دوربین گوشی ، مثلا صندلی جلوی آن قرار می‌گیرد، می‌بینید که گربه مذکور در پشت صندلی قرار گرفته است.

در حقیقت این قابلیت این امکان را فراهم خواهد آورد که اپلیکیشن ها بتوانند صحنه های وتقعی تر ارائه نمایند.از اینرو این موضوع با وجود الگوریتم‌های پیشرفته مربوط به تشخیص عمق امکان‌پذیر خواهد بود.

مسئبه هیجان انگیز اینست که گوشی‌ها حتی با بهره‌گیری از یک دوربین هم قادر خواهند بود چنین کاری را انجام دهند و تمام محاسبات مربوطه به صورت داخلی در گوشی انجام خواهد شد.

بیانات گوگل در اینباره بدین شکل است که ،برای استفاده از این قابلیت از حرکت دوربین برای تشخیص عمق د رمحیط استفاده می شود. در نهایت الگوریتم‌ها خواهند توانست  اشیاء  دور و نزدیک را تشخیص ‌دهند تا بتوانند نقشه مربوط به عمق محیط را ترسیم نمایند.

لازم به ذکر است که  تقریبا تمام گوشی‌های اندرویدی که در چند سال اخیر معرفی شده‌اند، از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore پشتیبانی خواهند کرد.

در نهایت شایان ذکر است که طبق اعلام کمپانی بزرگ گوگل، این ویژگی‌های جدید به زودی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهند گرفت تا از این طریق جذابیت اپلیکیشن‌ها به مراتب افزایش یابد. باید دقت داشته باشید که  با یک دوربین نیز می‌توانید از این ویژگی جدید استفاده نمائید.ولی احتمالا گوشی‌های مجهز به سنسورهای ToF در این زمینه از عملکرد بهتر ودقیق‌تری بهره مند خواهند شد.

با توجه به بیانات ذکر شده نظرات خود را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید.

---
منبع : 9to5google.com
برچسب ها : گوگل