سودآوری بخش موبایل ال جی در سال 2021 | سیم کارت

سودآوری بخش موبایل ال جی در سال 2021

سودآوری بخش موبایل ال جی در سال 2021


در سالهای اخیر خبرهای خوبی از خط تولید گوشی کارخانه ال جی به گوش نمیرسید و  بخش تولید موبایل این شرکت از لحاظ مالی با مشکلات فروانی مواجه بود،اما به تدریج وطی ماههای اخیر این بخش به تدریج موفق به کاهش هزینه‌ها شده و حالا شرکت ال جی در بیانیه ای اعلام کرده که خط تولید موبایل این شرکت به زودی و در ماههای اینده به سود دهی میرسد.

مدیرعامل جدید شرکت ال‌جی الکترونیکس از سیاستها جدید این شرکت در نمایشگاه CES 2020 گفته و اینطور بیان کرده که این شرکت قصد دارد بخش موبایل ال‌جی را تا پایان سال 2021 به یک بخش سودآور تبدیل کنند و این شرکت با ارائه‌ی گوشی‌های جدید و جذاب قصد دارد به این هدف جامه عمل بپوشاند. اگرچه جزییات این استراتژی اعلام نشده، ولی میتوان حدس زد که احتمالا سیاست های جدید این شرکت شامل تمرکز بیشتر بر گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده خواهد بود.

بخش موبایل ال جی

با تمام این تفاسیر میشود از اعلام مدیر عامل جدید ال جی این طور برداشت کرد که این شرکت قصد دار بر روی قسمت نرم افزاری گوشی های جدید تمرکز کند زیرا بر اساس گزارش‌های منتشر شده در مورد گوشی‌های V60 و G9 اثری از نوآوری در ساخت این پرچم‌داران شرکت ال جی دیده نمی‌شود. در همین راستا این شرکت امیدوار بود که "فناوری 5G" بتواند فروش گوشی‌های این شرکت را افزایش دهد. اما با توجه به آمارهای منتشر شده، فعلا سامسونگ در این زمینه بهترین عملکرد را داشته است و با فروش حدود 7 میلیون گوشی  5G در سال 2019 توانسته 75 درصد از این بازار را از آن خود کند.

سودآوری بخش موبایل ال جی در سال 2021


با این حال در سال 2020 هم انتظار می‌رود شرکت ال جی تمرکز اصلی خود را به عرضه گوشی‌های 5G معطوف کند. اما برخلاف سال گذشته که تعداد این گوشی‌ها انگشت‌شمار بودند، در سال 2020 تقریبا تمام پرچم‌داران و بسیاری از گوشی‌های میان‌رده از این فناوری استفاده خواهند کرد. در هر صورت با پیشرفت روز افزون سایر تولید کنندگان گوشی  بخش موبایل ال جی برای رسیدن به هدف خود کار سختی را در پیش دارد اما باید منتظر شد تا ببینیم ال جی در اینده ای نزدیک چه محصولاتی تولید و روانه بازار میکند.

---
منبع : phonearena.com
برچسب ها : فناوری5Gالجی