متوقف شدن فروش سیم کارتهای ایرانسل به مدت سه روز | سیم کارت

متوقف شدن فروش سیم کارتهای ایرانسل به مدت سه روز

متوقف شدن فروش سیم کارتهای ایرانسل به مدت سه روز


رایتل یکی از اپراتورهای مطرح ایرانیست که هم اکنون بعنوان یکی از اپراتورهای سردمدار خودنمائی می کند. خرید سیم کارت رایتل از سمت طرفداران این اپراتور شدت فراوانی دارد که علت آن عرضه قیمت سیم کارت رایتل با مناسبترین و معقولترین قیمت می باشد.

در چند روز اخیر با و با اجرایی‌نکردن احراز هویت با روش ارسال کد یک‌بار مصرف (OTP) توسط اپراتور رایتل این شرکت با توقف فروش سیم کارت های خود مواجه شد.

در همین رابطه پیمان قره‌داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات در مصاحبه ای اعلام کرد، به‌خاطر انجام‌نشدن فرایند احراز هویت خریداران سیم‌کارت با روش رمز یک بار مصرف، فروش سیم‌کارت‌های شرکت خدمات ارتباطی رایتل از امروز به‌مدت سه روز متوقف می‌شود.اقای قره‌داغی ادامه داد:


قبل از این اپراتورها ملزم شده بودند احراز هویت خریداران سیم‌کارت با روش رمز یکبار مصرف (One Time Password) را به‌منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از مدارک شناسائی متقاضیان و شناسائی صحیح مشترک تلفن همراه در زمان اشتراک اجرایی کنند.


وی گفت پیش از این به تمام شرکت های مخابراتی تلفن همرا همراه اعلام شده بود که احراز هویت با روش ارسال کد یکبار مصرف (OTP) در سایر اپراتورهای تلفن همراه پیاده‌سازی شده و در حال اجرا است و فرایندهای مربوط به خرید سیم‌کارت صرفاً با این روش امکان‌پذیر است؛ در این مورد در رسانه‌ها نیز اطلاع‌رسانی شده بود. قره‌داغی تاکید کرد: «براساس الزام رگولاتوری، با توجه به عدم پیاده‌سازی و اجرای این روش در فرایندهای فروش اپراتور رایتل، فروش سیم‌کارت‌های این اپراتور در سراسر کشور از امروز تا سه روز آینده غیرقانونی بوده و متوقف می‌شود.»


در پایان اقای قره داغی مدیرکل سازمان حفاظت از حقوق مصرف‌کننده‌ گفت: «اگر در این سه روز سیم کارتی از سوی اپراتور رایتل از طریق درگاههای مختلف فروخته و یا فعال شود اعتبار ندارد و کاربران می‌توانند درصورت مشاهده‌ی تخلف، موضوع را به سامانه ثبت و پاسخگوئی شکایات 195 اعلام کنند.»


تاریخ ثبت: شنبه, 21 دی 1398