رونمایی از پردازنده Helio P95 مدیاتک | سیم کارت

رونمایی از پردازنده Helio P95 مدیاتک

رونمایی از پردازنده Helio P95 مدیاتک

همانطور که می دانید "مدیاتک" یکی از شرکت‌های سازنده پردازنده به شمار می‌رود . این کمپانی در روزهای گذشته از پردازنده میان‌رده خود با عنوان Helio P95 رونمایی نمود. در واقع پردازنده مدیاتک با هدف بهبود عملکرد هوش مصنوعی و همچنین پشتیبانی از دوربین با کیفیت‌تر قرار است در گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است که گوشی‌های میان‌رده معمولا از دوربین‌های 64 مگاپیکسلی بهره می‌برند و کمپانی مدیاتک نیز روز گذشته از پردازنده‌ای با پشتیبانی از دوربین‌هایی با این اندازه رونمایی کرد.در حقیقتHelio P95 که جانشین Helio P90 نیز به شمار می‌رود. از اینرو در مدل جدید شاهد بهبود عملکرد چشمگیری نسبت به نسل قبل خود  نداریم و صرفا شاهد پشتیبانی از دوربین 64 در مقایسه با 48 مگاپیکسلی و همچنین بهبود عملکرد هوش مصنوعی  خواهیم بود. این در حالی است که مدیاتک تصمیم گرفت هیچ تغییری در قدرت و سرعت پردازنده و یا گرافیک این محصول اعمال نکند.

از اینرو با توجه به گفته‌های این شرکت تایوانی، نتیجه بنچمارک ETHZ برای عملکرد هوش مصنوعی این پردازنده، پیشرفتی 10 درصدی را به نسبت Helio P90 نشان می‌دهد. علاوه بر این‌ها، به وضوح می توان گفت که پردازنده جدید با کمک هوش مصنوعی می‌تواند کارهای بسیارزیادی انجام دهد . از جمله  تغییرات این کمپانی  می‌توان به رهگیری حالت 5 نفر به صورت همزمان، ترسیم آواتار واقعیت افزوده به صورت تمام بدن، رهگیری سه بعدی از حالت (ژست) افراد و همچنین بهبود تشخیص اشیا و منظره‌های مختلف اشاره نمود. البته به این شرط که شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند بخواهند از چنین قابلیت‌هایی در گوشی‌ها خود استفاده نمایند.

در نهایت ذکر این نکته حائز اهمیت است که مدیاتک به صور قطعی مشخص نکرده چقدر زمان می‌برد یک گوشی مجهز به Helio P95 راهی بازار شود، اما از آن‌جایی که تفاوت بسیار اندکی بین این پردازنده و Helio P90 وجود دارد، بعید به نظر می‌رسد مدت زمان زیادی طول بکشد.


تاریخ ثبت: شنبه, 10 اسفند 1398 ---
منبع : gsmarena.com
برچسب ها : مدیاتک