مجله سیم کارت

آیا HMD Global امنیت گوشی های نوکیا را فراهم می کند؟

0 25

شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال( HMD Global ) در سال 2016 درفنلاند تأسیس شدو توانست حق انحصاری استفاده از برند "نوکیا" را به مدت 10 سال ازمایکروسافت موبایل خریداری کند. اچ‌ام‌دی قصد دارد در فوریه 2017 چندین موبایل هوشمند را با این نشان تجاری معرفی نماید.شرکت اچ‌ام‌دی مدعی است محصولات جدید بر روی «نوآوری، کیفیت و تجربه» تمرکز خواهد داشت و با ویژگی‌های معروف گوشی‌های نوکیا (طراحی، استحکام بالا و قابل اطمینان) ادغام خواهند شد. این شرکت طی یک رویداد خبری رسماً اعلام کرد قصد دارد نخستین گوشی‌های هوشمند اندروید نوکیا را در نیمه نخست سال 2017 میلادی روانه بازار کند.این کمپانی همچنان بیان کرده است که قصد دارد سرورهای اطلاعاتی گوشی های نوکیا را با حفظ تمام مسائل امنیتی به فنلاند انتقال دهد.در واقع امنیت همیشه حرف اول را می زند و از آنجائیکه اخیرا گوشی های ایفون نیز مورد حمله حملات سایبری قرارگرفته و مستلزم خسارت شده اند،HMD این کار را جهت در امان ماندن از حملات سایبری و حفظ اطلاعات کاربران انجام دهد تا بدینوسیله بتواند علاوه بر بهبود وضعیت امنیتی محصولات و گوشی‌های هوشمند توسعه داده رضایت کاربران و مشترکین خود را جلب نماید و از ضرر و زیان های حاصله جلوگیری شود.

در واقع با توجه به رشد شدید صنعت موبایل و افزایش روزافزون بازار رقابتی در این زمینه، تمامی کمپانی ها در تلاش هستند تا بر دیگری پیشی بگیرند.از اینرو صنعت موبایل نوکیل متاسفانه از این غافله جا ماند ولی با تلاش فراوان اخیرا توانست با حمایت HMD Global مجددا وارد بازار رقابتی شده و جای خود را در این بازار بهتر از قبل پیدا کند.به گونه ای که طبق بررسی های انجام شده آمارها خبر از پیشرفت فراوان این کمپانی در این عرصه می دهند.

پس با تمام این روادید می توان بیان کرد که HMD Global برای هر چه بیشتر شدن حضور خود و پر رنگتر شدن فعالیتهای کمپانی سعی دارد تا به مخاطبان و کاربران خود از نظر مسائل امنیتی و حفظ حریم شخصی اطمینان کامل را بدهد.در واقع HMD Global با انتقال سرورهای امنیتی خود به فنلاند قصد دارد تمرکز بیشتری بر روی امنیت گوشی های خود داشته باشد تا خریداران گوشی های نوکیا بتوانند با خاطری امن اقدام به خرید نمایند.

در انتها باید خاطرنشان کنیم که این کمپانی قصد دارد گوشی های قبلی نوکیا را با به روز رسانی جدید به سرورهای جدید انتقال دهد.    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.