مجله سیم کارت

احتمال تعطیلی بخش موبایل شرکت سونی تا سال 2021

0 17

سونی در حال سپری کردن روزهای سخت کاری خود می باشد و طبق پیش بینی های صورت گرفته سونی در سه‌ماهه آخر سال 2019 به تعداد بسیار پایین گوشی‌های هوشمند ارسال کرد.

یک سال پیش"سونی" 10 میلیون نسخه فروش گوشی هوشمند برای سال مالی اواخر مارس2019 را پیش‌بینی کرد. که این پیش بینی ها با کاهش عدیده ی فروش گوشی های هوشمند این مجموعه در سه ماهه اخر سال 2019 گردید.و این کمپانی را با خطر ورشکستگی روبرو کرد.ماه‌ها بعد، این رقم به 9 میلیون و سپس به 7 میلیون کاهش یافت.در ماه ژانویه، یک بازبینی دیگرانجام شد و این رقم را به 6.5 میلیون گوشی تقلیل یافت.

در واقع آمارهای بررسی شده توسط سایت Xperia حاکی از آن است که این کمپانی خیلی پایینتر از حداقل پیش بینی های خود  فروش داشته است که این میزان در نوع خود بی سابقه می باشد.

حائز اهمیت است که بدانیم سونی در سال 2014 نزدیک به 40 میلیون گوشی هوشمند فروخت که به نوبه خود جای تقدیر داشت اما گزارش های منتشر شده اخبر،خبر از اوضاع نامناسب این شرکت در فروش گوشی های هوشمند  می دهد. این کمپانی بین ماههای مارس و ژوئن 2018 تنها 2 میلیون گوشی هوشمند فروخته اما این رقم روز به روز کمتر شده و در ماه اکتبر به 1.6 میلیون دستگاه کاهش یافته است.

همزمان با عرضه XperiaXZ3 و شروع کریسمس در ماههای پایانی سال 2018سونی شاهد افزایش چشمگیر فروش گوشی های هوشمند خود بخصوص سری اکسپریا خود شد. با این حال طبق آمار به دست آمده سونی تنها توانسته 1.8 میلیون دستگاه را به بازار عرضه کرده و به فروش برساند. اما موضوع تاسف بار این است که  امسال وضعیت سونی از سال قبل نیز بدتر شد و در طول سه ماه اول 2019 باوجود تولید چند گوشی هوشمند جدید تنها تعداد 1.1 میلیون را به فروش رسانده است.

ضررهای تحمیل شده به شرکت سونی بالغ بر 97 میلیارد ین ،معادل 869 میلیون دلار بوده که این شرکت امیدوار است با تعدیل نیروهای خود و دیگر اقدامات در نظر گرفته شده هزینه های عملیاتی خود را تا 50 درصد کاهش دهد.

با این حال سونی امیدوار است تا سال 2020 بتواند 5 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند اما نظر کارشناسان اقتصادی کاملا مخالف با نظر این کمپانی بوده  و آنها هشدار داده اند که با توجه به وضعیت نامناسب بازار احتمال تعطیلی بخش موبایل این شرکت تا سال 2021 دور از ذهن نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.