مجله سیم کارت

احتمال عرضه گوشی های گلکسیA با تراشه 5G مدیاتک

0 4

احتمال عرضه گوشی های گلکسیA با تراشه 5G مدیاتک

طبق گزارشات به دست آمده از منابع معتبر و  همان‌طور که در قبل اعلام کرده بودیم کمپانی بزرگ و کره ای سامسونگ در تلاش بود تا تولیدکنندگان چینی مانند اوپو و ویوو را متقاعد به استفاده از تراشه‌هایی با قابلیت 5G  نماید.

در واقع با عوض شدن شرایط بازار و رقابت با شرکت های دیگر نه‌تنها ویوو و اوپو، بلکه خود مسئولان سامسونگ هم تصمیم دارند تا از تراشه مدیاتک Dimensity 1000 برای تلفن‌های همراه هوشمند خود استفاده کنند.

 با این حال بعضی از مدل‌های سری A گلکسی مانند گلکسی A71 5G ممکن است از تراشه اگزینوس 980  استفاده خواهد کرد که مجهز به مودم 5G یکپارچه می باشد. اما مسئله ای که وجود دارد برای تمامی دستگاه‌های این خط تولید اتفاق نخواهد افتاد.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که حداقل یکی از مدل‌های این خط تولید به تراشه بالا رده مدیاتک Dimensity 1000  مجهز بوده و در تئوری، هر دو تراشه می‌توانند با یکدیگر همزیستی مسالمت‌آمیزی داشته باشند. بعضی  از مدل‌های 5G گلکسی A احتمالاً از تراشه 5G مدیاتک Dimensity 1000 بهره می‌برند و این در حالی است که سایر مدل‌های رده پایین می‌توانند از مودم‌های اگزینوس 5100 سامسونگ یا کوالکام استفاده کنند.

 

در انتها شایان ذکر است که تراشه مدیاتک Dimensity 1000 بر اساس فرایند 7 نانومتری ساخته شده است و توانایی‌های روی کاغذ آن بسیار بالاست.

سرعت دانلود این تراشه حداکثر 4.7 گیگابیت بر ثانیه است و همین موضوع موجب می‌شود که نسبت به اگزینوس 5100 با حداکثر سرعت دانلود 5 گیگابیت بر ثانیه سرعتی دو برابری داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.