مجله سیم کارت

احراز هویت موبایل کانکت شاتل موبایل

0 6

اپراتو شاتل موبایل به عنوان نخستین و اولین اپراتور نسل جدید خدمات تلفن همراه وارد بازار شده است همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را به مشترکین سیم کارت های خود ارائه دهد . اپراتور شاتل موبایل به تازگی راه کار جدید را برای برای جایگزین کردن رمز پویا در نظر گرفته است که مشترکین از طریق آن می توانند احراز هویت را با "سیم کارت" خود انجام دهند . در واقع اپراتور شاتل موبایل این خدمات را در نظر گرفته است تا کاربرانی که سیم کارت شاتل موبایل دارند بتوانند ساده تر و امن تر خدمات بانکی خود را انجام دهند . شاتل موبایل از این راه کار خود با نام موبایل کانکت رونمایی کرده است که از طریق سیم کارت انجام می پذیرد و این راه کار با همکاری پژوهش کده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف ارائه شده است .
 "شاتل موبایل" از موبایل کانکت برای ورود به سیستم مدیریت حساب اینترنتی خود استفاده می کند و کاربرانی که سیم کارت شاتل موبایل دارند به آسانی می توانند وارد پنل مدیریت اینترنتی حساب "سیم‌ کارت شاتل موبایل" خود شوند . در واقع موبایل کانکت قابلیتی جدید است که تحولی در سرعت و ایمنی فرایند احراز هویت در خدمات بانکی ، پرداخت و تجارت الکترونیک ایجاد می کند و از طریق آن احراز هویت ، مجوز دهی و شناسایی کاربر واقعی به منظور ارائه خدمات و مدیریت دسترسی‌ ها بسیار ساده ‌تر و امن ‌تر از پیش صورت خواهد گرفت .
در این راه کار ، احراز هویت از طریق « سیم‌ کارت » انجام می شود ، برای مثال در مواقعی که کاربر در هنگام استفاده از خدمات اینترنتی نیاز به ثبت نام و یا احراز هویت دارد ، پس از ثبت درخواست مشترک ، « پیامی از سمت سیم‌ کارت » برای مشترک نمایش داده می‌ شود و در صورتی که این درخواست از سوی کاربر تأیید شود ، احراز هویت به صورت خودکار انجام شده و مشترک می تواند بدون نگرانی از نشت اطلاعات و دسترسی غیر مجاز ، به سادگی و در زمانی کوتاه از این امکان برای ورود یا لاگین به خدمات مختلف در سایت‌ ها و خدمات پرداخت ، بدون این که نیازی به حفظ کردن رمز عبور های متعدد داشته باشد ،‌ استفاده کند . احراز هویت (Authentication)برای ورود ساده، سریع و ایمن و احراز هویت دو مرحله‌ ای ، مجوزدهی(Authorization)برای صدور مجوز دسترسی سریع و ایمن کاربران نهایی به درخواست‌های ارائه‌ کنندگان خدمات (مانند بانک‌ ها و سرویس‌ های پرداخت ) ، شناسایی (Identity) برای توانمند سازی کاربران نهایی به منظور تأیید و یا به اشتراک گذاری سریع و ایمن اطلاعات شخصی با عرضه‌ کنندگان خدمات دیجیتال ، و به کارگیری تجهیزات و اطلاعات شبکه برای تصدیق هویت و جلوگیری از هک ، نفوذ و تقلبات ، از جمله کارکرد های این فناوری جدید است که با راهبری انجمن جهانی تلفن همراه (GSMA)، برای ایجاد ایمنی ، اعتماد ، سرعت و سهولت بیشتر در اختیار بانک‌ ها و کسب و کار های مبتنی بر خدمات پرداخت ، فعالین حوزه تجارت الکترونیک و دستگاه‌ های دولتی قرار گرفته است . شاتل موبایل ، اپراتور نسل جدید تلفن همراه با پوشش 3G و 4G/LTE در سراسر کشور با پیش‌شماره 0998 و کد یک است که برای نخستین بار در ایران ، فناوری نوآورانه « سیم ‌کارت هوشمند» را به بازار ارتباطی کشور معرفی کرده که بر اساس آن، سیم‌ کارت هوشمند شاتل موبایل با تحلیل آنتن ‌های موجود در محدوده محل حضور مشترک ، بهترین آنتن و پوشش شبکه را به طور خودکار برای وی انتخاب می‌ کند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.