مجله سیم کارت

ارائه خدمات نسل 3 و 4 از ابتدای شهریورماه به همه اپراتورها

0 2

وزیر ارتباطات از آمادگی برای اعطای مجوز بدون تأخیر نسل های بالاتر تلفن همراه، به اپراتورهای موجود خبر داد

وزیر ارتباطات از آمادگی برای اعطای مجوز بدون تأخیر نسل های بالاتر تلفن همراه، به اپراتورهای موجود خبر داد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ، واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با اشاره به تصمیم وزارت ارتباطات و کمیسیون تنظیم مقررات مبنی بر ارائه مجوز نسل های بالاتر به اپراتورهای موجود در پایان مردادماه اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم که بدون یک روز تأخیر به اپراتورها اجازه داده شود که نسل های بالاتر را کلید بزنند.

واعظی با بیان اینکه این مجوز شامل نسل های 3 و 4 می شود گفت: ما دیگر نگفتیم این بار نسل 3 می دهیم و 6 ماه یا یکسال دیگر نسل 4؛ در شهریور ماه ما می توانیم هم نسل 3 و هم نسل 4 (LTE) داشته باشیم.وی افزود: مذاکرات با دو اپراتوری که باید به نسل بالاتر بروند با قوت ادامه دارد، حتی طبق گزارشی که به من داده شد گفته شد که مذاکرات خیلی خوب پیش رفته است.

واعظی در ادامه با اشاره به سرعت تغییر در فناوری تلفن همراه اظهار داشت: در برخی عرصه ها تغییر تکنولوژی هر سه، چهار حتی10 سال طول می کشد؛ ولی در تکنولوژی تلفن همراه ممکن است این تغییر کمتر از یکسال باشد؛ دلیلش این است که امروزه تلفن همراه فقط برای صوت نیست، بلکه یک دفتر کار است و هر نیاز افراد را در هر بخشی که باشند مرتفع می کند.

وی افزود: در برخی از کشورها با تلفن هوشمند یعنی با نسل 3 و 4 بیش از 80 سرویس ارائه می شود و ما باید یاد بگیریم از این امکانات حداکثر استفاده را ببریم. واعظی در پایان سخنان خود خواستار ایجاد نهضت تولید محتوی و اپلیکیشن نویسی در کشور شد و گفت: بر اساس تصمیمی که در کمیسیون تنظیم مقررات گرفته ایم، حقوق مادی و معنوی برای کسانیکه اپلیکیشن می نویسند در نظر گرفته می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.