مجله سیم کارت

ارائه گوشی هوشمند مجهز به 5G توسط ZTE

0 0

ارائه گوشی هوشمند مجهز به 5G توسط ZTE

با توجه به بازار داغ فناوری 5G همه کمپانی های در تلاش هستند تا این قابلیت را به مرحله اجرا برسانند.اینبار نیز چینی ها بر همه دنیا سبقت گرفته و اولین گوشی مجهز به فناوری"5G"را عرضه نمودند.تا کنون اخبار متعددی از کمپانی های مختلف مبنی بر مجهز کردن گوشی های هوشمند خود به این قابلیت شنیده می شد اما کمپانی ZTE سریعتر از همه دست به کار شده و اولین گوشی هوشمند خود با قابلیت "اینترنت5G" را منتشر نمود.

ZTE اسم این گوشی را آکسون10 پرو5G Axon 10 Pro) 5G) را معرفی کرد و امروز این گوشی هوشمند خود را دربازار چین عرضه نمود.این کمپانی چند ملیتی موفق شد با پیشی گرفتن از کمپانی های بزرگی چون "هواوی" و "سامسونگ" بازار این فناوری را به دست بگیرد.جالب است بدانید که نمایشگر این گوشی مجهز به امولدAMOLED بوده  و دارای وضوح 1080 پیکسل و ابعاد 6.47 اینچ می باشد.و در این گوشی خود از مودم های نسل اول کوالکام با عنوان X50 5G استفاده کرده است.

ارائه گوشی هوشمند مجهز به 5G توسط ZTE

اما نکته ای که این میان مطرح می شود اینست که فعلا کشور چین به اینترنت5G مجهز نبوده و دو اپراتور این کشور اعلام کرده اند تا پایان سال بیش از 50 شهر چین مجهز به این فناوری خواهند شد.

در واقع این دو کمپانی  چاینا تلکام (China Telecom) و چاینا یونیکام (China Unicom)قرار است "اینترنت نسل پنج" خود را در اکتبر 2019 در کشور چین به مرحله آماده سازی و اجرا درآورند.

بنابراین خریداران گوشی آکسون ZTE باید تا زمان ارائه این اینترنت در کشور خود منتظر بمانند.در واقع می توان گفت قبل از این هم کمپانی های دیگری مانند وان پلاس و اوپو موفق به ارائه گوشی های مجهز به فناوری 5G بوده اند و الان ZTE نیز به آنها ملحق شد.

اما نکته ای که ذکر آن ضروری می باشد اینست که با تمام این روادید و با توجه به تاخیر در عرضه گوشی هواوی
میت 20 ایکس 5G بنظر می رسد کمپانی در این رقابت از رقیبهای خود عقب مانده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.