مجله سیم کارت

ترابرد به رایتل

0 488

این روز ها تمامی اپراتور های تلفن همراه در کشور برای مشترکین خود امکان ترابرد پذیری را ایجاد کرده اند . ما می خواهیم در مقاله ترابرد پذیری به رایتل را بررسی کنیم . در واقع ترابرد پذیری قابلیتی است که بر اساس آن مشترک می تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود اپراتور “سیم کارت” خود را تغییر دهد . ترابرد پذیری برای آن دسته از مشترکینی کاربرد دارد که از خدمات اپراتور سیم کارت خود رضایت ندارند . می خواهند اپراتور خود را تغییر دهند ولی نمی خواهند که شماره سیم کارت آن ها تغییر کند . اپراتور “رایتل” یکی از آن اپراتور هایی است که این امکان را فراهم کرده است و افرادی که تمایل دارند به خانواده رایتل بپیوندند . می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری ، بدون هزینه جابجایی و با شماره خود متقاضی حتی با حفظ پیش شماره به رایتل ترابرد داشته باشند .

برای ترابرد به شبکه بزرگ رایتل هیچ هزینه ای از مشترک کسر نمی شود و ترابرد به رایتل ( rightel ) رایگان می باشد . تا کنون بیش از 80 کشور این امکان را برای مشترکین تلفن همراه فراهم کرده‌ اند . متقاضیان عزیز با استفاده از این قابلیت ، می ‌توانند بدون نگرانی از تغییر شماره تلفن همراه خود ، اپراتور خود را به رایتل تغییر دهند . از خدمات متنوع و تعرفه‌ های مناسب آن بهره‌ مند شوند .

متقاضیان برای ترابرد به رایتل کافی است ، هم می توانند به صورت حضوری و هم غیر حضوری و به صورت الکترونیکی اقدام کنند .

ترابرد به رایتل ( ثبت نام الکترونیکی ) :

1 – در مرحله اول مراجعه به منوی ترابرد پذیری و ثبت درخواست خود

2 – دریافت سیم کارت رایتل غیر فعال از طریق پست ( جهت تحویل بسته سیم ‌کارت توسط پست ، حضور شخص متقاضی و ارائه اصل کارت ملی و تحویل یک نسخه تصویر آن به مامور پست الزامی است . )
3 – ارسال تاییدیه دریافت سیم ‌کارت از طریق پیامک و وب سایت ( پس از تکمیل فرم درخواست ترابرد ، پیامکی از رایتل به شما مبنی بر زمان و نحوه دریافت سیم کارت جدید به شما ارسال می شود .
4 – دریافت شناسه ترابرد ، درصورت احراز شرایط لازم برای ترابرد ( لطفا شماره مورد نظر تا اتمام فرآیند ترابرد نگهداری شود . )
5 – پرداخت صورت‌ حساب به ‌روز ، برای مشترکین “سیم کارت رایتل” دائمی در مدت مشخص
6 – دریافت پیامک موفقیت‌ آمیز بودن ترابرد بر روی سیم‌ کارت قبلی و اعلام آمادگی برای تعویض سیم‌ کارت جدید
7 – فعال‌ سازی سیم‌ کارت رایتل جدید

ثبت نام حضوری :

1 – مراجعه حضوری به فروشگاه‌ ها یا نمایندگی ‌های فعال رایتل

2 – ارائه اطلاعات درخواستی و کد OTP ارسالی به گوشی همراه ، به کارشناس فروشگاه یا نماینده رایتل جهت احراز هویت و تایید شروع فرآیند ترابرد

3 – دریافت سیم‌ کارت غیر فعال از کارشناس فروشگاه یا نماینده رایتل ( و پرداخت صورت‌ حساب به‌ روز برای مشترکین دائمی در مدت مشخص )
4 – فعال ‌سازی سیم‌ کارت جدید
لازم به ذکر است بر اساس ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، تا اطلاع ثانوی امکان ترابرد برای اتباع غیر ایرانی در شبکه هیچ‌ یک از اپراتور ها وجود نخواهد داشت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.