مجله سیم کارت

جریمه دولت در خصوص اپراتور های متخلف

0 56

در کشور ما اپراتور های زیادی مشغول به فعالیت و ارائه خدمات هستند و در این خصوص نیز اگر اپراتوری تخلف کند به دستور وزیر ارتباطات و فناوری کشور با آن ها برخورد خواهد شد . وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  ، محمد جواد آذری جهرمی اعلام کذد که اگر از اپراتور ها تخلفی سر بزند آن ها مشمول پرداخت هزینه می شوند و این پیشنهاد خود را در قالب یک نامه به معاون رئیس جمهور ارائه داد . وزیر ارتباطات در این نامه پیشنهاد دریافت جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی برای اپراتور ها را داد .
بر اساس این پیشنهاد اگر اپراتور های فعال در کشور برای مثال اگر اپراتور های همراه اول ، ایرانسل و یا رایتل در نرم افزار ها ، اپلیکیشن ها ، وب گاه ها و یا برنامه های کاربردی خلل و یا انسدادی پیش بیاورند ، به آن ها فرصت داده می شود آن را برطرف کنند یعنی ظرف 24 ساعت مهلت دارند تا اختلال ایجاد شده را برطرف سازند و این فرصت از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آن ها داده می شود تا اختلال پیش امده را برطرف سازند در صورتی‌ که بعد از گذشت یک هفته ، اختلال ایجاد شده رفع نشود و اپراتور ها اختلال را مرتفع نکنند ، علاوه بر پرداخت جریمه نقدی ، تعلیق و کاهش مدت اعتبار پروانه شامل حال اپراتور متخلف خواهد شد . اپراتور مورد نظر باید روزانه 500 میلیارد تومان جریمه را به خزانه‌ داری کل کشور واریز کند .

 متن نامه آذری جهرمی به اسحاق جهانگیری به شکل زیر بوده است :

«در اجرای قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات مصوب 1392/08/19 مجلس شورای اسلامی ، پیش ‌نویس مصوبه هیئت‌ وزیران در خصوص جریمه ایجاد محدودیت ، اختلال یا انسداد در دسترسی شهروندان و کاربران به خدمات فضای مجازی خارج از روال‌ های تعیین شده قانونی توسط کارورها ( اپراتور ها ) که به امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، وزرای اطلاعات ، امور اقتصادی و دارایی و اینجانب رسیده است ، برای طرح و تصویب در هیئت دولت به پیوست ایفاد می ‌شود . »

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.