مجله سیم کارت

جلوگیری از قراردادن بازی فورتنایت در اپ استور

0 4

شرکت اپیک گیمز که یک شرکت توسعه دهنده و ناشر بازی ویدئویی و نرم افزار آمریکایی است از اپل خواسته است تا در اپ استور بازی فورتنایت را قرار دهد و اپل نیز از این کار ممانعت کرد و پیرو دعوای میان این دو شرکت دادگاه اعلام کرده است تا پایان دعوای میان دو شرکت کمپانی اپل نمی تواند این بازی را در دسترس قرار دهد . در ابتدا شرکت اپیک گیمز در خواست کررده بود که به صورت موقت بازی فورتنایت در اپ استور قرار بگیرد که دادگاه از اقدام این کار جلوگیری کرده است ، اما مانع از مسدود سازی این کمپانی شود و "اپل" حقی ندارد که حساب توسعه دهنده این کمپانی را مسدود کند .
دادگاه اعلام کرده که چنین درخواست‌ هایی به ندرت پذیرفته می‌ شوند و علاوه بر این ، اپیک گیمز باید مدارکی مبنی بر احتمال پیروزی در دادگاه نهایی ارائه کند تا حکم اولیه امکان قرارگیری مجدد بازی فورتنایت در اپ استور را فراهم کند که البته این کمپانی نتوانسته چنین کاری را انجام دهد . اپیک گیمز در داد خواست خود ادعا کرده است که دادگاه باید برای آن تخفیف در نظر بگیرد چرا که مجبور به رعایت یک قرار داد ضد رقابتی اپ استور نیست ، با این حال دادگاه چنین ادعایی را رد و اعلام کرده است که این سازنده بازی از عمد قرار داد خود را نقص کرده است که ممنوعیت انتشار بازی در اپ استور را در پی داشته است . اپل در بیانیه‌ ای از تصمیم دادگاه تشکر کرده است و اعلام کرده که مشتریان این کمپانی به اپ استور امن و قابل اطمینان وابسته هستند و تمام توسعه‌ دهندگان از قوانین یکسانی پیروی می ‌کنند .

اپل و اپیک گیمز از چندین ماه پیش درگیر دادگاه‌ های مختلف هستند . با قرار گیری سیستم پرداخت اپیک درون بازی فورتنایت ، اپل آن را از اپ استور حذف کرد که همین اقدام شکایت سازنده آن را در پی داشت. انتظار نمی ‌رود تا می 2021 این دو شرکت در دادگاه حضور پیدا کنند ، بنابراین تا آن زمان علاقه‌ مندان به فورتنایت در دستگاه‌ های iOS به آن دسترسی نخواهند داشت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.