مجله سیم کارت

روش های استعلام خطوط به نام

0 59

اپراتور های فعال در کشور چندین سال است که به مشترکین سیم کارت های خود اعلام کرده اند که برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی ، حتما سیم کارت هایی که به نامشان می باشد و از آن استفاده ای نمی کنند را بررسی کنند . در این مقاله می خواهیم توضیحی در خصوص استعلام سیم کارت های به نام را به کاربران بدهیم : اگر شما از تعداد سیم کارت های به نام خود اطلاعی ندارید می توانید از چند طریق استعلام سیم کارت های به نام خود را بگیرید .
در واقع ارزان بودن بعضی سیم کارت ها باعث شده است که مشترک در نگهداری "سیم کارت" خود دقت نکند و به همین علت چند سیم کارت داشته باشد ولی به دلیل سو استفاده های احتمالی اگر سیم کارتی به نام دارید و در حال حاضر نمی دانید سیم کارت شما کجا و دست کیست حتما نسبت به بررسی آن اقدام کنید تا سیم کارت شما دست افراد سود جو قرار نگیرد . سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این خصوص طرح اهراز هویت و ساماندهی سیم کارت را راه اندازی کرده است که شما می توانید از این سامانه استفاده کنید و استعلام سیم کارت به نام خود را بگیرید . در واقع این سامانه برای تمام اپراتور ها می باشد و شما می توانید استعلام سیم کارت ایرانسل ، "سیم کارت همراه اول" ، سیم کارت رایتل و … را از طریق این سامانه دریافت کنید .
مشترکین می توانید از چندین راه استعلام خطوط به نام خود را بگیرید :
راه اول : می توانید به روش آنلاین با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم و مقررات رادیویی و یا به نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir مراجعه کنید و از خطوطی که با کد ملی شما ثبت شده است استعلام بگیرید و نسبت به غیر فعال کردن خطوطی که از آن‌ ها استفاده نمی ‌کنید ، اقدام کنید . با ورود به سامانه اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و بعد از ورود اطلاعات پیامکی حاوی تعداد سیم کارت های به نام در هر اپراتور برای شما ارسال می گردد که به شما نشان می دهد در هر اپراتور چند سیم کارت به نام دارید که با کد ملی شما ثبت شد است .
روش دوم : یکی دیگر از روش های استعلام خطوط به نام از طریق پیامک است ، در واقع می توانی با راسال کد ملی خود به سر شماره 3000504901 و یا 3000150 استعلام سیم کارت های به نام خود را بگیرید . که بعد از ارسال کد ملی خود به این سر شماره ها یک اس ام اس حاوی اطلاعات اپراتوری و تعداد سیم‌ کارت‌ هایی که با کد ملی شما ثبت شدند ( سیم‌ کارت‌ های تمامی اپراتور ها ) به موبایل شما پیامک می ‌شود . در صورتی ‌که هر گونه مغایرتی در تعداد سیم‌ کارت ‌ها و اطلاعات دریافتی مشاهده کردید ، با در دست‌ داشتن کارت ملی‌ به دفاتر اپراتور های تلفن همراه مراجعه کرده و مشکل را برطرف کنید .


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.