مجله سیم کارت

شارژ فوق سریع گلکسی S20 اولترا

0 28

شارژ فوق سریع گلکسی S20 اولترا

در ابتدای کار بهتر است بدانید که گوشی های "گلکسی اس 20 اولترا" بعنوان پرچم‌دار اصلی کمپانی سامسونگ برای نیمه اول سال 2020 بشمار می رود . این گوشی به‌صورت پیش‌فرض مجهزبه سیستم شارژ فوق سریع می باشد . این در حالیست که  درون جعبه آن نیز یک شارژر متناسب با این ویژگی قرار داده شده است. اما نکته ای که مطرح می شود اینست که این شارژر در عمل چقدر سرعت دارد و چه مدت طول می‌کشد تا باتری غول پیکر 5000 میلی آمپر ساعتی این گوشی را شارژ کند؟

از اینرو در طی تست های انجام شده توسط سایت های مختلف فعال در این زمینه ، علاوه بر شارژری که درون جعبه گلکسی S20 اولترا وجود دارد از یک شارژر فوق سریع دیگر نیز استفاده شده است. از اینرو درادامه تصمیم گرفتیم تا به نتایج حاصل از تست های مربوط به هر دو شارژ بپردازیم.

آداپتور موجود در جعبه گلکسی S20 اولترا از نوع 25 واتی است و از درگاه USB-C برای اتصال به کابل شارژر استفاده می‌کند. این کابل در هر دو سوی خود به USB-C متصل است. نتایج تست انجام شده با استفاده از این شارژر به‌صورت زیر است:

15 دقیقه شارژ: 32 درصد

30 دقیقه شارژ: 62 درصد

45 دقیقه شارژ: 89 درصد

59 دقیقه شارژ: 100 درصد

 در ادامه لازم به ذکر است که باتری بزرگ 5000 میلی‌ آمپر ساعتی گلکسی S20 اولترا درفاصله کمتر از یک ساعت به‌صورت کامل شارژ می‌شود که این زمان می تواند بسیار قابل توجه باشد.

در نظر داشته باشید که بیشک استفاده از آداپتور موجود در جعبه گوشی برای بسیاری از کاربران کافی خواهد بود، اما اگر می‌خواهید از نهایت ظرفیت گوشی استفاده کنید، می‌توانید از شارژرهای 45 واتی سامسونگ نیز استفاده نمائید که به‌صورت جداگانه به‌فروش می‌رسند. با توجه به تمام موارد فوق الذکر ، اندازه این آداپتور نسبت به آداپتور اصلی گوشی تا حدودی بزرگتر بوده و به کابل ضخیم‌تری مجهز می باشد که شرایط را برای شارژ فوق‌ سریع فراهم می نماید.

پیشنهاد می کنیم در ادامه نتایج تست انجام شده با استفاده از شارژر 45 واتی را مشاهده نمائید.

15 دقیقه شارژ: 37 درصد

30 دقیقه شارژ: 70 درصد

45 دقیقه شارژ: 92 درصد

59 دقیقه شارژ: 100 درصد

با توجه به نتایج موجود می توان به وضوح بیان کرد که هر چه مدت زمان افزایش می‌یابد و به شارژ کامل نزدیک‌تر می‌شویم از اختلاف سرعت بین شارژرهای 25 واتی و همچنین شارژرهای 45 واتی سامسونگ کاسته می‌شود که دلیل آن محافظت از باتری می باشد. در نهایت، هر دو آداپتور در یک بازه  زمانی مشخص که همان 59 دقیقه است، باتری 5000 میلی آمپر ساعتی گلکسی S20 اولترا را به‌طور کامل شارژ می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.