مجله سیم کارت

فعال سازی اینترنت 5G برای کاربران خانگی

0 77

وزیر ارتباطات اعلام کرد به زودی اینترنت  5G برای کاربران ثابت نیز فعال می شود و تا اسفند ماه قول ارائه این خدمات را به مشترکین ثابت داد . ایشان در ادامه افزود تصمیم های جدیدی در رابطه تسل پنجم شبکه موبایل ایران داریم و تصمیم داریم تا پایان دولت سایت های فعلی را به اینترنت  5G مجهز کنیم .
آذری جهرمی ایران را پنجمین کشور دارای تکنولوژی 5G در منطقه خاورمیانه اعلام کرد و گفت : بر اساس برنامه ششم توسعه تا سال 1404 ، ده درصد توسعه شبکه ملی اطلاعات در بستر های جدید مانند نسل پنجم باید انجام شود . وزیر ارتباطات از همکاری شرکت ایرانسل و مخابرات برای توسعه زیر ساخت‌ ها و نرم‌ افزار های دانشگاه‌ ها در مسیر آموزش مجازی خبر داد و گفت : این اقدامات باهدف این است که آموزش در شرایط کرونا تعطیل نشود . وی با اشاره به این که بخشی از عقب ‌افتادگی در حوزه اینترنت ثابت باید توسط 5G، جبران شود ، افزود  : تا اسفند ماه سال جاری برای کاربران خانگی با ارتقای شبکه ، 5G به صورت نقطه ‌ای فعال خواهد شد . وزیر ارتباطات به سهم 19.4 درصدی ICTدر اقتصاد کشور اشاره کرد و این بخش را دارای ظرفیت‌ های بسیاری برای رشد دانست و تصریح کرد : صورت‌ های مالی شرکت ‌های ICT بورسی وضعیت مناسبی را برای سرمایه‌ گذاران بورس به نمایش می‌ گذارد . وی به اهمیت راه‌ اندازی خدمات 5G هم‌ زمان با این فناوری اشاره کرد و افزود : برای ورود نسل سوم تلفن همراه به کشور دوازده سال مقاومت شد و فرصت طلایی که برای همزیستی با تکنولوژی روز آن زمان دنیا نیاز بود از دست رفت و زمانی که بر اساس نیاز ها این تکنولوژی وارد کشور شد عده‌ ای نگران فضای مجازی و آفت‌ های آن شدند . وزیر ارتباطات به راه‌ اندازی 5 در دنیا اشاره کرد و گفت : ما نیز در برنامه « ایران هوشمند » طوری برنامه ‌ریزی کرده‌ ایم که هم‌ زمان همه بخش ‌ها به دنبال اجرای این برنامه باشند . وی افزود : بخشی از مسئولیت آینده روشن با وزارت ارتباطات است که در قالب برنامه ایران هوشمند در دو سال گذشته طی پژوهش ‌هایی در دانشگاه تهران تهیه‌ شده است و به دلیل این که این برنامه نیاز به حرکت همگام تمام بخش ‌ها دارد از سه ماه پیش برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی ارائه‌ شده است .

آذری جهرمی در پایان به آغاز حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال بر اساس برنامه ایران هوشمند برای آینده روشن اشاره کرد و گفت : امیدواریم مردم به‌زودی از نتایج ملموس این حرکت استفاده کنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.