مجله سیم کارت

قدردانی هلال احمر از ایرانسل و همراه اول

0 8

طی نشست دو جانبه که دیروز 12 خرداد بین جمعیت هلال احمر و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به منظور توسعه همکاری‌ها بین دو مجموعه در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر برگزار شد جمعیت هلال احمر از اپراتورهای"ایرانسل" و "همراه اول" قدردانی بعمل آورد.

همانطور که می دانیم ایرانسل و همراه اول با حضور پرشور خودشان در تمام صحنه های پیش آمده در جامعه ی بشری جایگاه ویژه ای را به اسم خود به ثبت رسانده اند.در واقع این اپراتورها با تکنولوژی مدرن و ظرفیت‌های نوین خود توانسته اند خدمات ویژه و منحصر بفردی را در اختیار آسیب دیدگان سیل اخیر در کشورمان قرار دهند.اپراتور ایرانسل با بهره برداری از کد دستوری #112* جهت دریافت خدمات امدادی شروع به فعالیت کرد که از این طریق موقعیت مکانی فرد حادثه دیده با استفاده از این کد دستوری در هرنقطه ای از کشور به اطلاع اپراتورها و سپس امدادگران هلال احمر می رسید .

همراه اول نیز همزمان با وقوع سیل در مناطق کشورمان با اعزام نیروی فنی به مناطق سیل زده و سعی در پایدار نگه داشتن ارتباطات  و همچنین رایگان نمودن  مکالمات سعی در بهتر شدن شرایط ایجاد شده نمودند.این اپراتور با اختصاص مبلغ 150 میلیارد ریال  به خانوارهای سیل زده  به جهت تامین اقلام و نیازهای اساسی این خانوارها پرداخته است. 

ایرانسل پیش تر از این و در حرکتی تحسین برانگیز پنج میلیارد ریال به سیل‌زدگان و مبلغ 55 میلیارد ریال نیز برای کمک به بازسازی زیرساخت‌ها در مناطق سیل‌زده اختصاص داده بود.

در واقع در هنگام شرایط بحران ،ایرانسل با در نظرگرفتن شرایط جوی سخت و وجود بارش های شدید در تمامی استان ها،نیروها و متخصصین خود را جهت بررسی و سنجش شرایط بوجود آمده به مناطق موردنظر ارسال می کردند تا بتوانند در سریعترین و کمترین زمان ممکن شبکه را به حالت عادی و پایدار بازگردانند.این اپراتور همچنین برای امدادرسانی به سیل‌زدگان، به دفعات مکالمه و پیامک منطقه‌های سیل‌زده را رایگان اعلام نمود.

ایرانسل نیز با بهره مندی از تیم فنی ایرانسل در شرایط بحران بوجود آمده از منابع مختلف خود جهت برق رسانی و همچنین فعال نگه داشتن آنتن های مخابراتی استفاده کرد.این اپراتور از تامین کننده انرژی خود مانند ژنراتور و دیگر منابع تامین کننده ی خودبرای اینکار استفاده کرد و نهایتا توانست شبکه را برای استفاده مشترکان خود و مشترکان اپراتورهای دیگر که از طریق رومینگ ملی از شبکه ایرانسل استفاده می‌کردند، پایدار نگه دارد.این اپراتور شرایطی را فراهم کرد تا بررسی و رفع مشکل احتمالی آسیب دیدگان این حادثه ی هولناک در اولویت قرار گرفته و با سهولت تمام و تنها با تماس با شماره 700 انجام گیرد.

حال با تمام این بیانات آیا شایسته نیست که از اپراتورهای همیشه در صحنه ی ایرانسل و همراه اول قدردانی و تشکر شود؟ ایرانسل و همراه اول به دفعات و بدون کوچکترین چشم داشتی توانسته اند حسن نیت خود را در شرایط مختلف بحرانی وارده به کشورمان ثابت کنند و اینبار جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تقدیر و تشکر از این اپراتورهای فعال و همیشه در صحنه، خستگی آن روزهای سنگین را به شیرینی مبدل کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.