مجله سیم کارت

لغو محدودیت نمایشگرهای 120 هرتز توسط سامسونگ برای گوشی های گلکسی اس 20

0 19

کمپانی سامسونگ طی گزارشی اعلام کرد که به احتمال زیاد محدودیت نمایشگرهای 120 هرتزی گلکسی اس 20 را اعمال نماید.

لغو محدودیت نمایشگرهای 120 هرتز توسط سامسونگ برای گوشی های گلکسی اس 20

جدیدترین محصول شرکت سامسونگ گوشی‌های "گلکسی اس 20"است که نخستین گوشی‌های سامسونگ هستند که از نمایشگر 120 هرتز بهره می‌برند. به نظر میرسد که تنها مشکل این گوشی این است که کاربران برای بهره‌گیری از این رفرش ریت باید به رزولوشن FHD+ بسنده کنند و این در حالی است که نمایشگر گوشی‌های موردنظر از حداکثر رزولوشن QHD+ پشتیبانی می‌کنند. پس باید قبل از خرید این گوشی باید بین حداکثر رفرش ریت و رزولوشن یکی را انتخاب کنید.

در همین راستا، یکی از فعالان بنام و مشهور در حوزه فناوری به نام Max Weinbach گفته است که سامسونگ مشغول آزمایش ارائه‌ی رفرش ریت 120 هرتز با رزولوشن QHD+ است. علاوه بر این طبق گفته این فعال حوزه فناوری، آپدیت نرم‌افزاری موردنظر برای ارائه‌ی این قابلیت تا سه ماه آینده منتشر می‌شود.

گلکسی اس 20

گفته می‌شود "سامسونگ" این محدودیت را بهبود عمر باتری اعمال کرده است. زیرا رفرش ریت بالاتر مصرف باتری را افزایش می‌دهد و همچنین هرچه رزولوشن بالاتر باشد انرژی باتری زودتر به اتمام می‌رسد. به همین خاطر ترکیب این دو باعث می‌شود کاربران خیلی زودتر از حد انتظار با مشکل اتمام شارژ روبرو شوند.

در یک نظر سنجی گستره یکی از انتقاداتی که از شرکت سامسونگ مطرح شد، همین محدودیت در انتخاب کاربران بود. حالا با این کار، کاربران گوشی‌های گلکسی اس 20 در صورت تمایل می‌توانند این ویژگی را فعال کنند و در عوض با عمر باتری کوتاه‌تری مواجه شوند که این سوال پیش می اید که آیا برای شما بالا بودن رفرش ریت نمایشگر گوشی‌ها اهمیت دارد یا خیر؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.