مجله سیم کارت

محصولات اپل مشمول تعرفه شدند

0 6

محصولات اپل مشمول تعرفه شدند

اینبار ورق برگشت و اپل را در طعمه خود انداخت.با توجه به جنگی که از چندی پیش بین آمریکا و چین درجریان بود و در همین راستا "هواوی" با مشکلات عدیده ای روبرو شد اما اینبار همه چیز برعکس شد و محصولات "اپل" ازجمله اپل واچ، ایرپاد، هوم پاد و غیره مشمول تعرفه 15 درصدی واردات شدند.اپل کمپانی بزرگ آمریکایی است که یکی از قدرتمندترین محصولات تکنولوژی در آمریکا و حتی در جهان به حساب می آید.

لازم به ذکر است که این تعرفه ها قبلا گریبانگیر محصولات چینی شده بود و ترامپ  صدها کالای وارداتی چین را مشمول مالیات 30 درصدی کرده بود که با رایزنی های فراوان این درصد به عدد 15 کاهش یافت.ارزش محصولات درنظر گرفته شده که مشمول مالیات می شد  به ارزش 300 میلیارد دلار قلمداد می شد که با وساطت یک آژانس تجاری فدرال این رقم به 112 میلیارد دلار افول پیدا کرد.

همانطور که می دانید اپل به خاطر پایین بودن هزینه های مونتاژ بیشتر محصولات خود را در کشور چین مونتاژ می کند. بنابراین این ابر قدرت آمریکایی مجبور به قبول این تعرفه ها خواهد شد. حال در ادامه قصد داریم محصولاتی را که شامل این تعرفه می شوند را معرفی نمائیم.این محصولات به شرح زیر می باشند:

اپل واچ – ایرپاد – هوم پاد – بعضی هدفون های بیتس – کامپیوترهای iMac- اپل بندز

اما نکته مثبتی که در این میان وجود دارد اینست که خوشبختانه "ایفون" مشمول این تعرفه نبوده است اما گزارشات منتشر شده از بلومبرگ نشان می دهد که این امکان وجود دارد که حافظه های فلش بکار رفته در ایفون ها شامل تعرفه شوند. البته یادآور می شویم که این احتمال وجود دارد که در مرحله دوم اعمال تعرفه که در تاریخ 24 آذر قرار است به وضوح بپیوندد ، شامل محصولات ایفون نیز بشود.

در واقع کوپرتینویی ها در حال حاضر تصمیم خود را درباره اعمال این تعرفه ها مبنی بر قبول یا رد آن اعمال نکرده اند ولی تصور می شود که اپل درهمین راستا قیمت محصولات خود را تغییر دهد تا متحمل ضرر و زیان نباشد.

در پایان لازم به ذکر است که کمپانی اپل تنها شرکت الکترونیکی موجود در این لیست نیست و بسیاری از ابزارهای مصرفی دیگرمانند دوربین های دیجیتال، باتری های لیتیوم یون، حافظه های جانبی، اسپیکرها، و غیره در لیست تعرفه ها قرار گرفته اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.