مجله سیم کارت

نسخه جدید ios 14

0 31

شرکت اپل که به تازگی نسخه جدید ios را به کاربران خود ارائه داده است اعلام کرده که نیم بیشتر آیفون های فعال در جهان آی او اس خود را بروز رسانی کرده اند و نسخه جدید را آپلود کرده اند .
در واقع شرکت اپل برای کاربران ایفون های خود نسخه جدید ای او اس را ارائه می دهد ، شرکت اپل سیستم عامل  ios 14 را در ماه سپتامبر به صورت عمومی عرضه کرد و در حال حاضر تقریبا 81 درصد آیفون های موجود در حال اجرای  ios 14 هستند .17 درصد آیفون هایی که در چهار سال گذشته وارد بازار شده‌ اند ، سیستم عامل iOS 13را اجرا می ‌کنند و 2 درصد باقی مانده هم در حال استفاده از نسخه‌ های قدیمی ‌تر iOS هستند . اگر بازه زمانی چهار سال را در نظر نگیریم ، 72 درصد تمام آیفون ‌ها دارای سیستم عامل iOS 14 هستند و 18 درصد آن‌ ها هم به iOS 13 مجهز شده ‌اند . 10 درصد آیفون‌ ها از نسخه‌ های قدیمی‌ تر بهره می‌ برند . در بخش آیپد ها ، 75 درصد تبلت ‌هایی که طی چهار سال گذشته معرفی شده‌ اند از سیستم عامل iPadOS 14 استفاده می‌ کنند و 22 درصد آن ‌ها از iPadOS 13 بهره می‌ برد . 3 درصد باقی مانده نیز دارای نسخه‌ قدیمی ‌تر هستند . در حالت کلی و بدون توجه به زمان معرفی آیپد ها ، 61 درصد آن‌ ها سیستم عامل iPadOS 14 را اجرا می‌ کنند ، 21 درصد به iPadOS 13 مجهز شده‌ اند و 18 درصد باقی‌ مانده از یک نسخه قدیمی ‌تر بهره می ‌برند .

سیستم عامل iOS 1به ویژگی‌ های زیادی مانند ویجت‌های هوم اسکرین مجهز شده ، بنابراین نصب آن روی 72 درصد تمام آیفون‌ ها منطقی به نظر می‌ رسد و جای تعجب چندانی ندارد . در حالی که تنها سه ماه از انتشار عمومی این سیستم عامل می گذرد ، تا به امروز شاهد عرضه بروز رسانی‌ های زیادی برای آن بوده‌ایم که جدید ترین آن‌ ها ، iOS 14.3 است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.