مجله سیم کارت

نکاتی در رابطه با سلامت باتری آیفون

0 10

امروزه تمام افرادی که گوشی ها هوشمند دارند شاید یک بار هم که شده نگران سلامت باتری گوشی خود شده اند و همیشه به دنبال راه کاری برای سلامت نگه داشتن باتری گوشی خود هستند ، خیلی ایده های متفاوتی در رابطه با نحوه شارژ کردن باتری انواع گوشی ها است . اپل  در گوشی های آیفون و آیپد های خود Battery Health را ارائه داده است که کاربران آیفون می توانند سلامت باتری خود را از این طریق مشاهده کنند و کاربران با مشاهده روند نزولی آن نگران می شوند . ما در این جا راه کارهایی در رابطه با گوشی های "اپل" معرفی می کنیم که از طریق آن بتوانید عمر باتری آیفون خود را افزایش بدهید ، و تا حدی از نگرانی هایتان در رابطه با عمر مفید باتری آیفون تان را کاهش دهیم . ولی خوب باید این نکته را در نظر بگیرید همیشه نمی توانید وضعیت باتری موبایل خود را 100 درصد نگه دارید ولی خوب به این معنا نیست که با کاهش این درصد گوشی شما خوب کار نمی کند ، بلکه با رعایت نکات اعلام شده مدت سلامت باتری خود را تا حد زیادی می توانید حفظ کنید و وضعیت باتری آیفون خود را بهینه نگه دارید .
نکته اول که در گوشی "آیفون" خود باید آن را در نظر بگیرید ، قابلیت بهینه سازی شارژ باتری است که معمولا باید این گزینه فعال باشد ، که این مشخصه زمانی اثر دارد که می خواهید آیفون خود را شب تا صبح به شارژر متصل کنید . این سیستم با الگوی رفتاری شما تطابق پیدا می کند و بعد از رسیدن شارژ آیفون شما به 80 درصد ، این فرآیند متوقف می شود و قبل از بیدار شدن شما باقی شارژ مورد نظر تامین می شود و به 100 درصد می رسد .
نکته دوم که باید مراقب آن باشید این است که گوشی خود را در آفتاب رها نکنید و یا هنگام شارژ اگر حس می کنید آیفون شما بیش از حد داغ شده است لطفا کیس محافظ گوشی خود را در بیاورید زیرا بعضی از کیس های محافظ باعث داغ شدن آیفون در حال شارژ می شوند . و هم چنین هنگام شارژ آیفون خود از آن استفاده نکنید خصوصاکارهای سنگین مانند بازی و استریم ویدیو .
نکات دیگری که باید به آن ها توجه کرد :
سعی کنید استفاده از شارژر های بی‌ سیم را محدود کنید ، زیرا این شارژر ها به دلیل گرمای تولید شده می ‌توانند سلامت باتری را به   خطر بیندازند.
 در کل برای گوشی‌های مختلف از جمله آیفون توصیه می‌ شود که از شارژر های اصلی استفاده کنید تا به باتری گوشی آسیبی نرسد.
در زمان کمبود انرژی باتری ، از حالت Low Power  بهره ببرید.
 اگر می‌خواهید انرژی باتری را برای مدت بیشتری حفظ کنید ، روشنایی نمایش گر را کاهش دهید.
بلوتوث و جی‌پی‌اس گوشی را خاموش کنید ( با مراجعه به تنظیمات و بخش Privacy و در نهایت Location می‌توانید سرویس  موقعیت مکانی برای اپلیکیشن‌های مختلف را تنظیم کنید) .
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.