مجله سیم کارت

همراه اول در جمع برترین های ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

0 5

در چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات(فاوا)، از همراه اول با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات(یادواره شهید دکتر قندی) که صبح روز شنبه 27 اردیبهشت ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد، از همراه اول با اهدای لوح و تندیس، تقدیر بعمل آمد.
در این مراسم که به مناسبت روز جهانی ارتباطات برگزار شد، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات، جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران بخش های دولتی و خصوصی، اساتید دانشگاه، پژوهشگران و اصحاب رسانه حضور داشتند، رئیس جمهور ضمن تبریک روز ارتباطات به خانواده این فناوری گفت: امروز در حال حرکت به سوی خانواده جهانی هستیم. دوران پیام های یکطرفه به سر آمده است. ما نباید از روی اضطرار و ناچاری وارد دنیای سایبری شویم، بلکه باید آن را یک فرصت تلقی کنیم. فضای بزرگی پیش روی جوانان ماست تا فرهنگ ایرانی- اسلامی را پاس بدارند.
وی افزود: امروز غصه دیگری برپا شده است؛ می گویند اینترنت، موبایل، نسل 3 و 4 را چکار کنیم. توصیه من این است که به جوانانمان اعتماد کنیم.
روحانی با اشاره به فناوری تلفن همراه گفت: در سیم کارت در جهان پانزدهم هستیم. در ضریب نفوذ موبایل در جایگاه شصت و پنجم قرار داریم، یعنی وضعیت ما متوسط است. وقتی به سمت باند پهن می رویم، رده مان یکصد و پنجاه و سوم می شود. یک نهضت دیجیتالی باید آغاز شود تا بتوانیم سرعت لازم را برای ارائه خدمات به مردم ایجاد کنیم.
روحانی با تاکید بر اینکه از شرایط باند پهن در کشور رضایت ندارد، اظهار داشت: من به عنوان رئیس جمهور، از شرایط باند پهن راضی نیستم. قرار ما با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که هر چه سریعتر به نسل های 3 و 4 برسیم؛ باند پهن بر روی موبایل. این کار باید با حضور تمام شرکت های خصوصی انجام شود.
در این مراسم دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با بیان اینکه جشنواره چهارم همزمان با یکصد و چهل و نهمین سالروز آغاز بکار اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) برگزار می شود اظهار داشت: پیشرفت بسیاری از کشورها، معلول استفاده خرمندانه از ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
وی افزود: تا چند ماه دیگر کاربران اینترنت از مرز 3 میلیارد و کاربران تلفن همراه به مرز 7 میلیارد می رسد. یک دهه است که کشورهای مترقی، فناوری باند پهن را مدنظر قرار داده اند. در نیمه دوم امسال، با ارائه نسل های 3 و 4 تلفن همراه، شاهد تحول چشمگیری در این فناوری خواهیم بود. برنامه ما در 2 سال آینده نیز کاهش فاصله در این حوزه است.
در پایان مراسم، نفرات و شرکت های برتر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش معرفی اپراتورهای برتر تلفن همراه، همراه اول و اپراتور دوم، مشترکاً به عنوان اپراتور برتر معرفی شده و با دریافت لوح و تندیس، مورد تقدیر قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.