مجله سیم کارت

هواوی بعضی از گوشی های خود را سیستم عامل هارمونی روانه بازار خواهد نمود

0 2

هواوی بعضی از گوشی های خود را سیستم عامل هارمونی روانه بازار خواهد نمود

از مدتها پیش ایده استفاده از سیستم عامل اختصاصی توسط کمپانی های مطرح در حال اجرا می باشد . تصورمستقل بودن از هر کمپانی دیگر رویای شیرینی است که تمام شرکت ها و کمپانی های مختلف از جمله کمپانی های گوشی های هوشمند در سر می پرورانند.

در واقع این ایده برای اولین بار توسط کمپانی کره ای سامسونگ به مرجله اجرا در آمد. این کمپانی با اراده و توسعه سیستم عامل تایزن تلاش کرد تا بتواند جایگزینی مناسب برای اندروید ارائه دهد.اما واقعیت چیزی بغی از این بود و این کمپانی تنها توانست چندین گوشی محدود را به این سیستم عامل  مجهز کند. ازاینرو کره ای ها هر چه سریعتر به این نتیجه رسیدند که این ایده در حال حاضر نمی تواند موفقیت آمیز باشد.

بعد از آن کمپانی چینی هواوی از سمت ایالات متحده مورد تحریم قرار گرفت و موجب شد این کمپانی با مشکلات فراوانی دست و پنجه بزند. از اینرو چینی ها به فکر افتادند تا جهت رهایی از مشکل پیش آمده سیستم عامل جدیدی با انحصار خودشان طراحی کرده و بر روی گوشی هایشان اجرا نمایند.

در واقع بدلیل عدم استفاده گوشی های جدید هواوی از اپلیکیشن ها و سرویس های گوگل این کمپانی اخیرا اعلام کرده است که در سال 2020 بعضی از گوشی‌های این شرکت با سیستم عامل هارمونی به بازار عرضه خواهند شد. اما نکته مبهم اینجاست که این کمپانی در حال حاضر نام گوشی هایی که قرار است با  سیستم عامل  هارمونی روانه بازار شوند را بیان نکرده است.با این حال این کمپانی اعلام کرده است که اندروید همچنان سیستم‌عامل اصلی گوشی‌های هواوی باقی خواهد ماند و هارمونی به طور کامل جایگزین آنها نمی‌شود.

در واقع طبق اعلام رییس هیئت مدیره هواوی، تمام سیستم عامل هارمونی ازماه آگوست سال آینده  بصورت متن‌باز خواهد بود که این موضوع دست توسعه‌دهندگان را برای خلق اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها بازتر می‌کند. اما واقعیت اینست که به این راحتی‌ها نمی‌توان یک رقیب قدر برای اندروید توسعه داد . از اینرو توسعه رقبای کارآمد اپلیکیشن‌های گوگل به‌خصوص مواردی مانند گوگل مپ و گوگل اسیستنت تقریبا  امری غیرممکن به حساب می آید.

طبق تصورات نه چندان معتبر ، به احتمال زیاد هواوی گوشی های میان رده و پایین رده خود برای استفاده از سیستم عامل هارمونی در نظر گرفته است . بنابراین این گوشی ها در ابتدا قادر به استفاده از سیستم عامل اختصاصی هواوی می باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اخبار روز تکنولوژی و همچنین اخبار مربوط به اپراتورها با ما همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.