مجله سیم کارت

ورود نسل 5G تا سال 2020

0 22

نسل بعدی تلفن‌های همراه باید مطابق با نسل جدید ارتباطات یعنی 5Gساخته شوند. اریکسون از ورود نسل جدید ارتباطات تا سال 2020 میلادی خبر داده است.

 

نسل بعدی تلفن‌های همراه باید مطابق با نسل جدید ارتباطات یعنی 5Gساخته شوند. اریکسون از ورود نسل جدید ارتباطات تا سال 2020 میلادی خبر داده است.

نود آی سی تی – پیشرفت تکنولوژی در حوزه های مختلفی از جمله وسایل ارتباطی مانند موبایل با رشد چشمگیری مواجه بوده است. در سال های اخیر ورود شبکه های 3G و 4G تحول عظیمی را در تکنولوژی به وجود آورده است.

5G، مخفف کلمه 5 Generation است. بنا به گزارشات منتشر شده، پیش بینی می شود تا سال 2017 میلادی حدود 50 درصد از ارتباطات را نسل های جدید پوشش خواهند داد. اما از سوی دیگر، سایر نسل ها مانند 2 و 3 G با کاهش استقبال از سوی مخاطبان خود مواجه خواهند شد.

کشورهای بسیاری مانند چین، ژاپن، امریکا، استرالیا، انگلیس، روسیه و هند در حال ارتقاء ارتباطات فناوری خود هستند. این انتقال در سال 2017 میلادی به 4G و از سال 2020 میلادی و بنا به گفته مقامات اریکسون به 5 G خواهد بود.

اریکسون، یکی از بزرگترین شرکت هایی است که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت داشته و خبر از نسل پنجم شبکه های فناوری در سال 2020 میلادی را اعلام کرده است.

اریکسون آزمایشات گسترده ای را برای اجرای این پروژه آغاز کرده و پیش بینی می شود سرعت انتقال اطلاعات در حدود 5 گیگابیت در ثانیه باشد. این سرعت به معنای دانلود دو فیلم بلند تنها با یک کلیک و در یک ثانیه است.ورود نسل جدید ارتباطات مستلزم وجود ایستگاه های رادیویی، آنتن های جدید با پهنای باند و فراکنس بیشتر و … است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.