مجله سیم کارت

پایداری شبکه اپراتور ها در پی وقوع زلزله

0 7

این روز ها با شیوع و همه گیری ویروس کرونا ، تاثیر اینترنت و دنیای دیجیتال بیش از پیش بر زندگی بشر مشخص شده است و در کشور ما اپراتور های تلفن همراه وظیفه ایجاد بستری امن برای برقراری تماس و یا ارائه اینترنت همراه را دارند . اپراتور های فعال در کشور همواره در تلاش هستند تا بتوانند در همه شرایط در کشور بتوانند به مشترکین سیم کارت های خود خدمات ویژه ای را ارائه دهند .
در پی وقوع زلزله 5 ریشتری که حوالی بندر گناوه روی داد ، اپراتور های فعال در کشور توانستند شبکه خود را پایدار نگه دارند . اپراتور ایرانسل به عنوان اولین و بزرگ ترین اپراتور دیجیتال در ایران ، همواره در حالت آماده باش قرار دارد تا بتواند در بروز مشکلات و یا اختلال بتوانند به سرعت ان را برطرف کنند و بهترین خدمات را در اختیار مشترکین سیم کارت های خود قرار دهد . این زلزله بزرگ روز جمعه ، 31 خرداد ماه 1400 ، در ساعت‌ 16 و 22 دقیقه ، زمین‌ لرزه‌‌ ای به بزرگی 5 ریشتر در عمق‌ 8 کیلومتری زمین ، در حوالی « بندر گناوه » در مرز استان‌ های بوشهر و فارس احساس شده است . ایرانسل ، از ابتدای راه ‌اندازی شبکۀ خود ، طرح پایداریِ شبکه در شرایط بحران را اجرا کرده تا در مواقع بروز حوادثی مانند بلایای طبیعی ، اختلال در تجربۀ مشترکان به حداقل ممکن برسد .
اپراتور همراه اول نیز یکی دیگر از اپراتور هایی است که در زمان وقوع بلایای طبیعی و یا اختلال سعی می کند که بدون هیچ گونه قطعی به مشترکین "سیم کارت" های خود سرویس دهی کند . بر اساس این گزارش ، دقایقی پس از وقوع زلزله که کانون آن در 21 کیلومتری بندر گناوه و در عمق 8 کیلومتری زمین گزارش شده بود ، تیم های فنی "همراه اول" در مناطق زلزله زده حاضر شده و از حصول سرویس دهی مناسب شبکه اطمینان حاصل کردند . همراه اول با توجه به شبکه گسترده خود در کشور ، اعلام آمادگی کرده هم چون گذشته ، از طریق رومینگ ملی پذیرای مشترکان سایر اپراتور ها در این مناطق باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.