مجله سیم کارت

گوشی های ایفون به کلید امنیتی گوگل مجهز می شوند

0 7

گوشی های ایفون به کلید امنیتی گوگل مجهز می شوند

نرم‌افزار Smart Lock یا کلید امنیتی قابلیتی است که بر روی گوشی های اندروید قابل اجرا می باشد.  بر همین اساس و طبق گزارشات بدست آمده این قابلیت یعنی Smart Lock اخیرا برای گوشی های  iOS نیز  قابل اجرا می باشد. بنابراین ازاین‌پس صاحبان گوشی های ایفون قادر خواهند بود از دستگاهشان به‌عنوان کلید امنیتی گوگل استفاده نمایند.

 

در واقع  طبق گزارشات مختلف، کاربران از این به بعد برای استفاده از تلفن همراه خود به‌عنوان کلید امنیتی گوگل به سیستم‌عامل اندروید وابسته نخواهند بود. گوگل هم‌اکنون در به‌روزرسانی جدید Smart Lock به شما اجازه می‌دهد که از کلید امنیتی داخلی iOS برای این منظور استفاده نمائید.

لازم به ذکر است که کاربران ازاین‌پس برای ورود به‌حساب کاربری گوگل در کروم می‌بایست حتما ایفون و یا ایپد خود را در اطراف خود داشته باشند و از این طریق تشخیص هویت دوعاملی را فعال نمایند. دقت داشته باشید که این فرایند از طریق اتصال بلوتوث انجام می‌شود بنابراین اطمینان حاصل می‌شود که فردی که قصد ورود به‌حساب کاربری شما را دارد واقعاً خود کاربر اصلی می باشد و فرد غریبه ای قصد ورود به حساب کاربری شما را ندارد.

دقت داشته باشید که کلید امنیتی داخلی گوشی های هوشمند با قابلیت Google Prompt با وجود تشابه در رابط کاربری، تفاوت اساسی دارد.  نمونه‌ی قبلی در اپلیکیشن جست‌جوی گوگل و همچنین جیمیل پیدا می‌شود درحالی که  نمونه‌ی جدید از نظر امنیت و مقاومت در برابر فیشینگ اطلاعاتی بیشتر شبیه  به کلیدهای امنیتی فیزیکی گوگل موسوم به Titan است و هویت را تأیید خواهد کرد. فقط کافی است کلید امنیتی  گوشی هوشمند نزدیک دستگاهی که می‌خواهید از طریق آن وارد حساب گوگل شوید  قرار گیرد، طوری که در محدوده‌ی پشتیبانی بلوتوث  قرار داشته باشد، زیرا پیام اجازه‌ی  ورود روی اتصال شبکه‌ی اینترنت ارسال نمی‌شود.

 

در انتها شایان ذکر است که این روش برای ورود به ‌حساب‌های کاربری غیر از گوگل استفاده نمی‌شود و درصورتی‌که کاربری تمایل داشته باشد دستگاه تلفن همراه خود را به‌صورت دائم به‌روزرسانی نماید، بی شک با دردسر مواجه خواهد شد. بنابراین طبق موارد ذکر شده، خرید یک کلید بلوتوث اختصاصی در برخی مواقع منطقی‌تر به نظر می‌رسد و امنیت آن نسبت به روش‌های تشخیص هویت از طریق پیام کوتاه بیشتر می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.